המשטרה הודיעה: "עצרנו חשוד ברצח הבנות בנגב" - וחזרה בה

מוקדם יותר פרסמה המשטרה הודעה שלפיה נעצר אביהן של אסינאד ורימאס אמטיראת, בנות שלוש וחמש, שנרצחו ביישוב הבדואי אל-פורעה לפני כשבוע וחצי, אך לאחר זמן קצר פרסמה הודעת התנצלות והודיעה כי אין מדובר באביהן של הילדות. "צר לנו על כך", נכתב

המשטרה: "לא מדובר באב; צר לנו על כך" (באדיבות המשפחה)

המשטרה הודיעה כי לאחר כשבוע וחצי של חיפושים וסריקות נרחבות, הצליחה לשים את ידיה על החשוד ברצח שתי בנותיו ביישוב הבדואי אל-פורעה שבנגב. אלא שדקות ספורות לאחר מכן חזרה בה - והודיעה כי אין ממש בדברים וכי מדובר בטעות בזיהוי: "צר לנו על כך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הודעת המשטרה מגיעה לאחר שלפני שבוע שמפכ"ל המשטרה גילה שאם הילדות אסינאד ורימאס אמטיראת שנרצחו בדרום, הגישה תלונה נגד האב יום לפני הרצח ובמשטרת ערד לא עשו דבר. בתגובה, החליט רב-ניצב יוחנן דנינו להדיח לאלתר את מפקד משטרת ערד סגן ניצב יוני זייטק, את סגנו רב פקד אלברט כהן ואת ראש משרד החקירות בתחנה פקד רוני איתן. בנוסף, הערה בתיק האישי נרשמה לרכז החקירות בתחנה ולשוטר שגבה את התלונה.

בדוח המסכם של הוועדה שבחנה את המחדל נכתב כי נפל כשל חמור בהתנהלות הגורמים בתחנת ערד, בכל הנוגע באופן הטיפול בתלונת האם בהיבטי פיקוד, דיווח ומקצועיות - כאשר כשל זה חוצה את שרשרת השוטרים והקצינים עד לרמת מפקד התחנה.

בעקבות הרצח, נשמעו טענות שונות בחברה הבדואית, שלפיהן אין הם מקבלים יחס שווה בפני החוק. "אנחנו לא מושלמים", הגיב מפקד המחוז הדרומי של המשטרה ניצב הלוי על הדברים. "כולם מקבלים יחס שווה והדחת מפקד תחנת משטרת ערד היא ההוכחה לכך. אני מתנצל בפני אמן של הילדות על הכשל הנקודתי הזה".

רב-ניצב דנינו הדגיש בהחלטתו את חשיבותה ומשמעותה של אחריות מפקדים, ושל לקיחת אחריות בארגון כמו משטרת ישראל שמופקד על אכיפת החוק, השמירה על הסדר הציבורי ותחושת הביטחון האישי של אזרחי המדינה.