פעולת "תג מחיר" - לעיני המצלמה

30 ימים חלפו מאז הפיגוע בצומת תפוח שגבה את חייו של אביתר בורובסקי ז"ל, והלילה הושחתו 19 מכוניות - כולן שייכות לתושבים ערבים - באזור ירושלים. צמיגים נוקבו וכתובות "תג מחיר" רוססו. כך זה נראה

בדיוק חודש מאז שנרצח אביתר בורובסקי ז"ל בפיגוע בצומת תפוח, ויש מי שמציין את היום הזה בפעולות נקמה: 19 מכוניות פלסטיניות הושחתו בארבעה מוקדים שונים. גורמי אכיפת החוק עדיין מתקשים להתמודד עם האירועים האלה - שתועדו היום במצלמת אבטחה שהציבו הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלילה חובלו שלוש מכוניות של ערבים שמתגוררים בגבעה הצרפתית בירושלים, ועל כולן רוססו כתובות לציון 30 ימים לרצח אביתר בורובסקי ז"ל. מבצעי המעשה לא היו יכולים לראות את המצלמה הקטנה שהנציחה את המעשה השפל: ארבעה צעירים מגיעים בשעה 03:15, וניתן לראות בתיעוד כיצד אחד מהם דוקר את צמיגי המכונית, בעוד שאחר מרסס את הכתובות.

אחר כך, אחד המבצעים עובר לצד השני של המכונית ומחבל בצמיגים האחרים, כשכל הפעילות הזאת נמשכת פחות מדקה. "זו לא פעם ראשונה, אלא שביעית בערך שהם נכנסים לשכונה הזו והשחיתו את המכוניות", התלונן מוחמד אבו טעא, תושב המקום. "פעם הם שברו את הזכוכיות בבתים והכו את בנותיי".

19 מכוניות חובלו בלילה שעבר בארבעה מקומות שונים: בזבידאת שבבקעת הירדן, במרג' נג'ה בסמוך ליריחו ברנטיס ליד רמאללה ובירושלים. בכל המקרים רוססו כתובות שקשורות לרצח אביתר בורובסקי.

 "אמשיך לדרוש שהארגון המתקרא 'תג מחיר' יוגדר כארגון טרור על כל המשתמע מכך", אמר השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ'. "יש מספר פעולות שננקוט בימים הקרובים באמצעות ראש הממשלה ויחד עם שרת המשפטים ואני מקווה שיינתן מענה אפקטיבי".

בפעילות הלילה היה גם סוג מסוים של התרסה: שלוש מהמכוניות שחובלו מרוחקות רק 200-300 מטרים ממטה המשטרה. כמעט מתחת לאף של הפיקוד הבכיר.