מעבדת "נייס גאי" במקלט ציבורי

120 ק"ג של סמים סינתטיים נמצאו במקלט ציבורי בבאר שבע, לאחר שפקח של העירייה הבחין בתנועה חריגה באזור. בלשי משטרת באר שבע עצרו בפשיטה שנערכה על המקום גם אדם החשוד בהכנת החומר. בשבוע שעבר נתפס טונה של סמים סינתטיים בפתח תקווה

הסמים שנתפסו בבאר שבע (משטרת ישראל)

המלחמה של המשטרה בסמי הפיצוציות נמשכת: בלשי משטרת באר שבע פשטו על מעבדה לייצור סמי פיצוציות בעיר. במקום נמצא 120 ק"ג של סמים סינתטיים, ונעצר חשוד שהגיע ככל הנראה לטפל בחומר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפקח על המקלטים באזור בו נמצאה המעבדה התקשר למשטרה לאחר שהוא מצא במקום חומרים חשודים. המשטרה החליטה להציב מארב במקום, ולפרוץ למקלט כשהבחינו באדם נכנס למקום ומתחיל לטפל בחומר.

הוא נעצר, והחומר החשוד כסם הועבר לתחנת המשטרה בבאר שבע. המבצע נערך כחלק ממבצע רחב היקף של המשטרה להלחם בתופעת סמי הפיצוציות, שהחומר בהן חוקי לרוב על פי פקודת הסמים אך הוא חומר מסוכן למרות שהוא נמכר בגלוי ונצרך גם על ידי בני נוער.

בשבוע שעבר: טונה של 'נייס גאי' נתפסה בפתח תקווה

רק בשבוע שעבר בלשי מרחב ירקון במשטרה שמו את ידיהם על כמות גדולה במיוחד של סמי פיצוציות מסוגים שונים - במשקל של כטונה אחת. הסחורה נתפסה במחסן בפתח תקווה, ששימש גם כמעבדה להכנת החומרים האסורים, וגם כמקום אחסנה.

בין הסמים האסורים שנמצאו במקום היו שקיות של "מיסטר נייס גאי" ו"מבסוטון" - שניים מסמי הפיצוציות הפופולריים ביותר. בין היתר, נתפסו והוחרמו מכונות לאריזת החפיסות.

בלשי המשטרה, בפיקודו של רב-פקד ערן עופר, קצין אגף מודיעין מתחנת לב תל אביב, מצאו במעבדת הסמים גם פנקסים עם הזמנות של חנויות שונות ברחבי הארץ - ועצרו שני בני אדם ששהו במקום, שעל פי החשד היו מעורבים בהכנת והפצת החומרים האסורים.