מריקוד לזנות: מועדני חשפנות - בתי בושת ברישיון

עשרות מועדוני חשפנות פועלים בתל אביב וכמעט כולם מקבלים רישיון עסק אף שהם מפעילים בחדרים הצדדיים שלהם שירותי זנות. המשטרה והעירייה לא נלחמות בתופעה שכוללת ניצול מתמשך של הנשים שעובדות שם. על העלמת העין ואוזלת היד של החוק

עשרות מועדוני חשפנות פועלים בתל אביב. נשים צעירות, חלקן ישראליות, חלקן מחו"ל, רוקדות שם על הבמה. הגברים שמגיעים למקום משלמים עשרות שקלים כדי להיכנס ועוד 20 שקלים ללפ-דאנס, ריקוד צמוד, אבל הלקוחות יודעים היטב שאם רק יבקשו, יוכלו להיכנס עם החשפנית לחדרים פרטיים ולקבל שירותי ליווי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עבירות של סרסרות ושידול לזנות הן כידוע בלתי חוקיות ועדיין מועדוני חשפנות רבים בתל אביב, גם כאלה שמפעילים את החדרים הפרטיים, מקבלים רישוי מהעיריה. למעשה כך מוגדר מועדון חשפנות בעיריית תל אביב: "מועדון חשפנות הוא עסק, המשלב פאב עם הופעת אמנים ובו מוצגים מופעי חשפנות המשולבים בהשמעת מוסיקה".

גם בעירייה וגם במשטרה יודעים כי בקומות העליונות ובחדרים הצדדיים - מתנהל בית בושת ברישיון. "הלפ-דאנסים, שזה על הברכיים של הבחור תמורת 20 שקל", מספרות נערות הליווי. "מי שהרקדנית מוצאת חן בעיניו עולה לחדר פרטי ומקבל שירות מיני".

המאבטח באחד ממועדוני החשפנות הגדולים של תל אביב מספר אף הוא מה קורה בפנים. "צריך לשאול את הבחורה. כל אחת רוצה משהו, 300, 400 ,500, תלוי, מה אתה רוצה. ומה הן עושות שם? מה שאתה רוצה", סיפר המאבטח. לדבריו, הבחורות יודעות שאסור להן, אבל הן עושות הכל.  "זה לא המקום, כעיקרון זה אסור על פי חוק", הסביר, "אבל הבעלים של המועדון, הם יודעים, בטח יודעים".

"ב-20 שקל הגבר יכול למשש ולהכניס ידיים"

נערה שעסקה בפעילות זו בעבר והיום השתקמה מספרת: "הבוסים כביכול לא יודעים אבל הם אומרים לבחורות בפירוש - יש את החדרים הפרטיים ואם תרצי לעשות כסף תכנסי לשם".

נשים רבות שמגיעות לעבוד במועדונים מתחילות כחשפניות, אך הניצול שהן חוות והכסף הגדול שמחכה בחדרים הפרטיים הופך את המעבר לזנות למדרון חלקלק. נעמה זאבי ריבלין, מנהלת את סלעית, סיוע לנשים במעגל הזנות מעידה: "20 שקלים עולה לפ-דאנס. תמורת 20 השקלים האלה, הגבר יכול למשמש ולהכניס ידיים. זאבי מסבירה כי  הכסף הגדול לא נמצא בלפ-דאנס אלא בחדרים הפרטיים. "קל יותר לעלות רגע ולעשות 250 וטיפ שמן".

חשופות בפני החוק (חדשות 2)

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי "אם ניתנים במועדוני חשפנות שירותי מין, זוהי עבירה על החוק. האכיפה יכולה להתבצע אך ורק על ידי משטרת ישראל ואינה בסמכותה של הרשות המקומית".

תגובת משטרת מחוז תל אביב טוענת כי "במקומות שבהם מתקיימות הופעות של חשפנות ללא תלונות על מטרד לציבור או ידיעה בדבר סרסרות, אין באירועים אלו טיפול משטרתי, על פי הנחיות פרקליטות המדינה". ולבסוף, ממועדון הבורסה נמסר בתגובה: "במועדון הבורסה לא ניתנים שירותי מין, מדובר במועדון חשפנות בלבד שפועל ברישיון".