במח"ש חוקרים: מדוע ריסס שוטר גז מדמיע על נהג?

נהג תושב בני ברק נעצר לאחר שדיבר בסלולרי בזמן נהיגה. הוא התווכח עם השוטר, שאיבד את שלוותו וריסס לעברו גז מדמיע. "כששאלתי למה, הוא אמר לי: 'ככה. ניפגש בביהמ"ש'", סיפר הנהג. מח"ש פתחה בחקירה

המפגש השגרתי עם שוטר התנועה הסתיים בצריבות בעיניים: עמנואל ביטון, תושב בני ברק שנתפס בגין שימוש בטלפון הסלולרי בזמן נהיגה - פונה לטענתו לבית החולים במצב קל, לאחר שלובש מדים התיז לעברו גז מדמיע בתום דין ודברים ביניהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בנובמבר האחרון, אז, לדברי ביטון, הגיע עם רכבו לצומת הרחובות רבי עקיבא ואלישע בעיר. "עצרתי בדיוק ברמזור", סיפר ביטון, "השוטר אמר לי לעשות פרסה ולהגיע ניידת". הוא הגיע אל הניידת שם הסביר לו שוטר התנועה את דבר העבירה, והחל לרשום לו דוח.

כשניסה ביטון להסביר את עצמו ללא הצלחה - התפתחו בין הצדדים דין ודברים שבעקבותיהם רשם לו השוטר, לטענתו, דוח נוסף בגין הפרעה לשוטר. "שאלתי אותו: 'למה?' הוא אמר לי: 'ככה. ניפגש בבית המשפט'", טען האזרח.  

רגע העימות. "שרף לי, אנשים באו לעזור" (חדשות 2)

"לא ראיתי כלום"

לאחר שנדמה היה כי המפגש בין השניים הסתיים, פנה ביטון לדרכו. אז, כך נראה בתיעוד, שלף השוטר מכל גז מדמיע והתיז לעברו - לעיניהם המשתאות של עדי ראייה רבים שהיו במקום. "לא ראיתי כלום, יש לי עדשות בעיניים ושרף לי", סיפר האזרח ההמום, "הרבה אנשים באו ועזרו לי עם חלב ומים". 

ביטון סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי איש החוק אף פנה לזוג פקחים שעברו באזור ואמר להם: "זוזו, לא ראיתם את מה שקרה כאן" - ונסע לדרכו כשהוא מותיר את הנהג כשעיניו צורבות ללא הגשת עזרה או טיפול.

עדי הראייה לאירוע חשו אל רכבו של ביטון והמשיכו להעניק לו סיוע. לאחר מכן, הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים "מעייני הישועה" הסמוך ומצבו הוגדר קל.

ממשטרת תל אביב נמסר כי הנושא הועבר לטיפול המחלקה לחקירות שוטרים. במחלקה לחקירות שוטרים אומרים כי "תלונתו של מר ביטון אכן התקבלה ובעקבותיה פתחה מח"ש בחקירה. טרם התקבלה החלטה בתיק".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.