גבר נורה ע"י שוטר ונפצע קשה

אירוע חמור הלילה בפתח תקווה: צעיר הגיע לבית החולים בילינסון כשהוא פצוע באורח קשה לאחר שנורה בידי שוטר. המשטרה טוענת כי הצעיר איים בסכין על השוטר, והירי בוצע כמוצא אחרון. על פי החשד קודם לכן הוא דקר אדם אחר בצווארו

שוטר ירה באזרח, אילוסטרציה (דניאל נחמיה)

צעיר בשנות ה-20 לחייו נפצע קשה לאחר שנורה בידי שוטר בפתח תקווה. המשטרה טוענת כי הצעיר איים על שוטר בסכין, והוא ביצע את הירי כהגנה עצמית לאחר שחש סכנה מיידית. נסיבות האירוע נחקרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש מעט לאחר השעה אחת בלילה ברחוב בר כוכבא בפתח תקווה. על פי המשטרה, הגיע לתחנת פתח תקווה צעיר בשנות ה-20 לחייו כשהוא דקור בצווארו. הצעיר ניגש ליומנאי ולדבריו הוא נדקר באמצעות חפץ חד.

השוטרים החלו לבצע סריקות אחרי החשוד בדקירה, והם איתרו אותו ברחוב הסמוך לתחנת המשטרה. החשוד ניסה להימלט ובמהלך המרדף אחריו הוא הסתובב לעבר אחד השוטרים והתקרב לעברו שהוא אוחז בסכין וצועק "אני אשחט אותך!". החשוד המשיך להתקרב ולאחר שהשוטר חש סכנת חיים מיידית הוא החל לירות לעבר החשוד ופצע אותו.

כוח מד"א שהוזעק על ידי השוטר למקום פינה את הצעיר לבית החולים בילינסון בעיר, שם אובחן כי מצבו קשה, והוא הוכנס לחדר הניתוח שלאחריו הוא אושפז להמשך טיפול. המשטרה עדיין מתחקרת את האירוע. הצעיר שנדקר בצווארו פונה גם הוא לטיפול בבית החולים.

אתמול: שוטר ירה בגבר בן 80

אתמול אירע עוד מקרה בו שוטר ירה באזרח, לאחר ששוטר ממרחב איילון ירה בקשיש בשנות ה-80 לחייו כשזה אחז בסכין ודקר את אשתו בפלג גופה העליון שנפצעה קל בשדרות ירושלים בבת ים. התרחש לאחר שאישה בת 60 הגיעה לתחנת משטרת מרחב איילון והתלוננה שאביה בשנות ה-80 לחייו תוקף את אמה. ניידת משטרה ליוותה את האישה בחזרה לביתה, שם דרך החלון זיהה השוטר את האב אוחז בסכין ומאיים על אישתו.

לאחר שהשוטר הזהיר אותו והורה לו לזרוק את הסכין, דקר האיש את האישה ופצע אותה קל. בעקבות האירוע, ירה השוטר ברגליו של הקשיש ופצע אותו בינוני. כוחות מד"א שהגיעו למקום פינו את הגבר והאישה לבית החולים וולפסון בחולון.