יממה לפני הרצח אם הפעוטות התלוננה במשטרה נגד האב; המפכ"ל הורה על בדיקת ההתנהלות

המפכ"ל דנינו הורה על הקמת ועדת בדיקה לבחינת התנהלות המשטרה, לאחר שחקירה ראשונית העלתה כי יממה לפני מציאת גופותיהן של הילדות אמש סמוך לערד, האם הגישה תלונה נגד אבי הבנות וטענה כי היא חוששת לחייהן. נמשכים החיפושים אחר האב, שנמלט

תפנית משמעותית בחקירת רצח האחיות הפעוטות בדרום: במשטרה אומרים היום כי אמן של הילדות, בנות 3 ו-5 שגופותיהן נמצאו אתמול ועליהן סימני חנק, הגישה שלשום תלונה במשטרה נגד האב וטענה: "אני מפחדת שבעלי יהרוג את הילדות". מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו הורה על הקמת ועדת חקירה, לבדיקת התנהלות המשטרה במקרה. נמשכים החיפושים אחר האב שהוא החשוד המרכזי ברצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת חקירת נסיבות מותן של האחיות בנות ה-3 וה-5 שנמצאו אתמול ללא רוח חיים בישוב הבדואי אל-פורעה, התברר כי כבר ביום שני בערב - יממה לפני מציאת הגופות - הגיעה לתחנת המשטרה בערד, התלוננה נגד האב ואמרה שהיא חוששת לחייהן.

בני הזוג פרודים וגרים בנפרד, והאם הסבירה כי הילדות נמצאות אצל האב ולכן היא חוששת שהוא יפגע בהן. שוטרי תחנת ערד לא עשו יותר מדי כדי לבדוק את העניין. הם הוציאו דוח, אבל לא בדקו את הדברים לעומקם - כך על פי חקירה ראשונית.

נמשכים החיפושים אחר האב (חדשות 2)

חמישה חשודים נעצרו

עם גילוי התלונה במשטרה, הורה המפכ"ל יוחנן דנינו על הקמת ועדת בדיקה ארצית, שתבחן את התנהלות המשטרה ודרך הטיפול בתלונה שהוגשה טרם גילוי הגופות. בראשות ועדת החקירה יעמוד ראש חטיבת חקירות באגף חקירות ומודיעין, וכבר היום תתבקש הוועדה להגיש ממצאים ראשונים למפכ"ל.

במהלך הלילה עצרו שוטרי ימ"ר נגב חמישה חשודים במעורבות ברצח, כולם בני משפחה של הפעוטות. במקביל, נמשכים המאמצים לאתר את אב המשפחה, שנעלם מאז מציאת הגופות. יש חשש שאולי הוא הצליח לברוח לשטחים.

הדיווח על מציאת גופותיהן של הילדות הגיע מאזרח שהתקשר למשטרה אתמול בשעות הערב. שוטרי תחנת ערד שהוזעקו למקום איתרו את הגופות ועליהן סימני אלימות, וצוותי מגן דוד אדום שהגיעו לזירה קבעו את מותן.