רגע לפני הירי: "אלון הלך להביא אקדח ונראה בטירוף"

שכנתו של איתמר אלון, היורה בבנק בבאר שבע, פגשה אותו שעה קלה לפני הירי, כשחזר מהבנק לביתו להביא אקדח. "הוא התחיל לצעוק עלי", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט. "פחדתי שהוא יפגע בי, אז התרחקתי" הבוקר התאספו עשרות הניחו פרחים והדליקו נרות נשמה סמוך לבנק בו אירע האסון

עדות לפני הירי: כשעה לפני מסע הרצח בסניף הבנק בבאר שבע, פגשה את איתמר אלון, היורה, שכנתו, כשנכנס לביתו כדי ליטול את האקדח. "הוא נראה בטירוף", סיפרה יום לחדשות 2 באינטרנט. "פחדתי שהוא יפגע בי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשיולה השכנה פגשה את אלון, הוא שב מהבנק לאחר ויכוח בינו לבין מנהלי הסניף באשר לחסימת חשבונו. "הוא חזר עצבני, וזרק סיגריה על הרצפה", שיחזרה יולה. "שאלתי אותו: 'למה אתה זורק סיגריה על הרצפה?' והוא התחיל לצרוח עלי". כשראתה יולה את אלון הולך להביא את האקדח, נתקפה בבהלה. "התרחקתי מהר", סיפרה. "אני מודה לאל שהוא לא פגע בי".

איתמר אלון. "היה עצבני וזרק סיגריה" (רפרודוקציה)

הבוקר התאספו עשרות בני אדם סמוך לסניף הבנק בו ביצע אלון את מסע ההרג. ביחד עם נציגים של בנק הפועלים, הם הדליקו נרות נשימה והניחו זרים. השיחה שהעסיקה את הכל היתה: האם ניתן היה למנוע את המעשה הנורא. הדעות שנשמעו היו לכאן ולכאן.

הלילה הובא למנוחות סגן מנהל הבנק, מאיר זיתון ז"ל בן ה-34, בעירו באר שבע לאחר שנורה ונהרג בתקרית אתמול. היום ייערכו הלוויותיהם של מנהל הסניף אבנר כהן שיובא למנוחות בשעה 18:00 בעומר, ולקוחת הבנק, ענת אבן חיים בת ה-33, תובא למנוחות בשעה 15:00 בבית העלמין החדש בבאר שבע. מועד הלווייתו של עידן שניצר סברי בן ה-22 טרם נמסר.

תושבים הניחו פרחים ליד הבנק (חדשות 2)

"הוא חי כל הזמן על הקצה"

אתמול סיפרו תושבים כי אלון היה אדם תמהוני, שלא תקשר עם סביבתו. "הוא כל הזמן חי על הקצה, הפעם כנראה הוא הגיע למסקנה שהוא לא יכול יותר זה לא מתאים לו", סיפר תושב באר שבע. 

סניף הבנק, הבוקר. היה ניתן למנוע האסון? (חדשות 2, יוסי זילברמן)

בעברו היה מפקד פלוגה במילואים ושירת כקצין ביטחון בבאר שבע. לפני כעשר שנים הוא פוטר מעבודתו ונקלע למצוקה כלכלית. הוא הגיע לבנק כדי לנסות ולהסדיר חוב על סך 6,000 שקלים שבעטיו נחסם האשראי שלו.

אחרי התקרית, אתמול (רויטרס)

מפרטי החקירה נראה כי בין הצדדים התנהלו דין ודברים שלא היו לשביעות רצונו. הוא יצא מהבנק ובשעה 11:30 שב למקום כשברשותו אקדח ומספר מחסניות ואז לפי החשד פתח בירי במהלכו נהרגו ארבעה בני אדם.