המשטרה ב-2011: "אלון מסוכן להוריו"

שנתיים לפני מסע ההרג ביקשה המשטרה לקחת מהיורה איתמר אלון את נשקו. בדיון בבית המשפט נטען כי הוא אלים כלפי הוריו הקשישים. אלון טען כי הוא זקוק לנשקו כדי להגן על עצמו מאחר שמשפחתו של מחבל שהיה מעורב בחיסולו ב-2002 עלולה לפגוע בו. המשטרה החליטה להשיב לו את נשקו. אתמול יצא למסע הרג בו נרצחו ארבעה

איתמר אלון. "משפחת המחבל תפגע בי" (רפרודוקציה)

הכתובת היתה על הקיר? בשנת 2011 נערך דיון בערעור שהגיש איתמר אלון, החשוד בירי אתמול, בו ביקש כי המשטרה לא תיקח ממנו את נשקו האישי. אלון טען כי עליו להגן על עצמו מפני משפחת המחבל שסייע לחיסולו ב-2002. בדיון טענה המשטרה כי הוא מסוכן להוריו, אך בסופו של דבר החליטה להשיב לו את נשקו. אתמול הוא יצא למסע הרג בו נהרגו ארבעה בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי פרוטוקול הדיון בערעור, בשנת 2011 נחקר אלון על רקע סכסוך עם שכניו בגין עבירות של נזק לרכוש והכשלת שוטר. במהלך החקירה עלה חשש כי אלון אלים כלפי הוריו הקשישים. "קיימת מסוכנות מצידו כלפי הוריו", אמר נציג המשטרה בדיון בבית המשפט, "עמדתנו היא שאין מקום להחזיר לו את הנשק, לפחות עד שיתבררו כל הנסיבות".

החשוד שייצג את עצמו בדיון טען כי הוא נעשו ניסיונות לפגוע בו ולכן הוא זקוק לנשק. "ביצעתי דברים בשם מדינת ישראל, מעשים חמורים מבחינת הצד השני של המחבלים", אמר. הוא הוסיף כי אם יוודע למשפחת המחבל שאינו חמוש הפגיעה בו היא כמעט וודאית.

"השתדלתי רוב הזמן לפעול באופן שקט וצנוע, אך לצערי הזהות שלי נחשפה מספר פעמים", אמר בדיון, "יודעים מי אני ומה עשיתי. המשפחה שניטל אחד מבניה זו משפחה שהרגה כבר שלושה אנשי כוחות בטחון, הם הרגו שוטר ימ"ס, וחייל ועוד. מדובר במשפחה שהפגיעה היא ודאית ואין להם מגבלות מבצעיות".

בית המשפט קבע כי כיוון שהחקירה עסקה בחשדות נגד שכנו, והחשש שעלה לאלימות נגד הוריו לא נחקר יתקיים דיון נוסף. השופטת הוסיפה כי קצין משטרה הוא שישקול שוב אם על אלון להפקיד את נשקו כתנאי לשחרורו.

המשטרה הודיעה בדיון כי החליטה להשיב בכל זאת לאלון את נשקו. אתמול, אחרי שלפי החשד נחסם כרטיס האשראי שלו בגלל חוב, יצא אלון אל סניף בנק הפועלים "נווה זאב" בבאר שבע ופתח במסע הירי הקטלני.

הרוגים בבנק בבאר שבע - סיקור מיוחד

4 הרוגים בבנק בבאר שבע 

עד ראייה מתוך הבנק: "לא דרשו כסף"

התמונות מרגע הפריצה לבנק: "זה ממש כמו בטקסס"

בנקאים מזהירים: "דמנו הותר"

הרוצח מסניף הבנק: איתמר אלון

היורה צעק: "עכשיו אראה לכם"

כך נשמעו רגעי הירי הראשונים בבאר שבע

ההרוגים: מנהל הסניף, סגנו ושני לקוחות

היורה "אדם תמהוני ולא מתקשר"

בהלה בבאר שבע: "ראיתי אישה בהיסטריה"

הקב"ט שרצח: זה איתמר אלון

הסב ידע: "הבן שלי הלך"

מהבוקר: מאבטח בפתח סניף הבנק

הדודה: "אבנר עזר, היורה צעק"