מהבוקר: מאבטח בפתח סניף הבנק

בבאר שבע מנסים לחזור לשגרה לאחר מסע ההרג הקטלני בסניף בנק הפועלים, בו נהרגו שני עובדים ושני לקוחות. סמוך לסניף, שנפתח מחדש, הדליקו תושבים רבים נרות והניחו זרי פרחים. סגן מנהל הבנק שנהרג בירי הובא הלילה למנוחות

פחות מ-24 שעות לאחר מסע הרצח בבנק, ובעיר באר שבע עדיין לא מעכלים את ממדי האסון: תושבים רבים הגיעו הבוקר אל מחוץ לסניף הבנק בו אירעה תקרית הירי הקטלנית, הניחו זרים ומכתבים והדליקו נרות. הבנק נפתח הבוקר ללקוחות, והיום כבר עומד בכניסה אליו מאבטח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסניף הבנק בשכונת נווה זאב בעיר ערכו במהלך הלילה שיפוצים כדי לאפשר את פעילותו הרגילה כבר הבוקר. מצבו של פצוע קשה באירוע שפונה אתמול לבית החולים "סורוקה" התייצב לאחר שנותח הלילה, תוך שהוא מורדם ומונשם.

סניף הבנק, הבוקר (חדשות 2)
הלילה הובא למנוחות סגן מנהל הבנק, מאיר זיתון ז"ל בן ה-34, בעירו באר שבע לאחר שנורה ונהרג בתקרית אתמול. היום ייערכו הלוויותיהם של מנהל הסניף אבנר כהן שיובא למנוחות בשעה 18:00 בעומר, ולקוחת הבנק, ענת אבן חיים בת ה-33, תובא למנוחות בשעה 15:00 בבית העלמין החדש בבאר שבע. מועד הלווייתו של עידן שניצר סברי בן ה-22 טרם נמסר.

סניף הבנק, הבוקר (חדשות 2)
חקירת המשטרה אודות המקרה נמשכת גם היום. מפרטים ראשונים של החקירה עולה כי לפני שנתיים בית המשפט סירב להחרים את נשקו של היורה איתמר אלון - זאת עקב עבירות של גרימת נזק לרכוש של מי שהיה שכנו. המשטרה החרימה את נשקו לאחר סכסוך שכנים שפרץ בבניין בו התגורר - אך אלון ערער לבית המשפט על כך וזכה להחזיק שוב בנשק, ששימש אותו אתמול לביצוע מסע הרצח בסניף הבנק הממוקם במרחק של כ-500 מטרים מביתו.

בת הערובה שחזרה את רגעי האימה: "היה לי נס"

מירי כהן, שנלקחה כבת ערובה ושוחררה מסניף הבנק לאחר שאלון ירה בעצמו, שחזרה אמש את רגעי האימה: "טיפלתי בלקוח שישב מולי. פתאום שמענו רעשים ומישהו שצועק 'לא, לא, לא'. לא הספקנו לעכל מה שקורה ופתאום שמענו צרור של יריות. הבנו שמישהו יורה בסניף".

הזרים בפתח הסניף (חדשות 2)
על המפגש עם הרוצח סיפרה: "הוא היה עם אקדח, וחשבתי שהוא בא להגן עלינו. הסתכלתי על הפנים שלו, שהיו זועפות וזועמות. פתאום הבנתי שהוא בעצם היורה. אמרתי לו 'אל תפגע בי'. הוא הרים אותי מהכתף ואמר לי 'את בת ערובה שלי'. לא יכולתי להתנגד. ראיתי דם ועובד שוכב על הבטן, ולא יכולתי לעשות שום דבר"

מאבטח הבוקר בסניף (חדשות 2)
הוא לקח אותי לשירותים ונעל את שנינו בפנים. אי אפשר היה לברוח, כי הוא סובב את המנעול פעמיים. שאלתי אותו מה הבעיה ואם אפשר לעזור לו, והוא ענה 'אם לא תשתקי אני אירה בך". לדבריה, השוטרים בתחילה לא ידעו שהיא בפנים. לאחר שצעקה אליהם, אמרו השוטרים לרוצח שאם ייצא, לא יפגעו בו. על היכרותה הקודמת עם אלון סיפרה: "אני מכירה אותו כלקוח, נתתי לו שירות מספר פעמים, גם בסניף קודם. הוא לא אדם אלים, קצת תמהוני אבל לא אלים. ראיתי אותו בבוקר בסניף כעוס."

 

הרוגים בבנק בבאר שבע - סיקור מיוחד:

4 הרוגים בבנק בבאר שבע 

עד ראייה מתוך הבנק: "לא דרשו כסף"

התמונות מרגע הפריצה לבנק: "זה ממש כמו בטקסס"

בנקאים מזהירים: "דמנו הותר"

הרוצח מסניף הבנק: איתמר אלון

היורה צעק: "עכשיו אראה לכם"

כך נשמעו רגעי הירי הראשונים בבאר שבע

ההרוגים: מנהל הסניף, סגנו ושני לקוחות

היורה "אדם תמהוני ולא מתקשר"

בהלה בבאר שבע: "ראיתי אישה בהיסטריה"

הקב"ט שרצח: זה איתמר אלון

הסב ידע: "הבן שלי הלך"

מהבוקר: מאבטח בפתח סניף הבנק

הדודה: "אבנר עזר, היורה צעק"