הקב"ט שרצח: זהו איתמר אלון

מתבודד תימהוני - או קצין צה"ל לשעבר, שזכה גם במדליה על אומץ, ולא יכול היה להתמודד יותר? איתמר אלון, שיצא היום למסע ההרג בבנק בב"ש ורצח 4 אנשים, כשהקורבן האחרון היה הוא עצמו - פוטר מעבודתו בעירייה בשל "יחסי אנוש גרועים"

ממקבל צל"ש - לרוצח. איתמר אלון, בן 40 מבאר שבע, הוא האיש שנכנס היום לסניף הבנק "נווה זאב" ברחוב ז'בוטינסקי בבאר שבע וירה למוות בארבעה אנשים: אבנר כהן, מאיר זיתון, ענת אבן חיים ועידן סברי. עובדת אחרת, מירי כהן, נלקחה כבת ערובה - ושוחררה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה החליטו בשעות הערב להתיר לפרסום את שמו של אלון, לאחר שהוצא צו איסור פרסום בעניין. זאת, בשל סיום החקירה סביב עברו של האיש שניסה להסדיר חוב של 6,000 שקל שבעקבותיו נחסם כרטיס האשראי שלו. עם זאת, כנראה שלעולם לא נדע מה בדיוק בעברו של איש ללא רישומים פליליים, שסייע בחיסול מחבל בעירו וזכה לצל"ש, הביא אותו למעשה הטירוף.

ב-2001 הועסק אלון, ששירת בצה"ל במשמר הגבול והיה גם מ"פ, כקב"ט מוסדות חינוך בעיריית באר שבע. עד לנובמבר 2002, בחלוף שנה מהעסקתו, הייתה שביעות רצון מעבודתו. אך אז, בתום תקופת הניסיון שהוגדרה לו ובשל "יחסי אנוש גרועים עם חבריו לעבודה" - פוטר מעבודתו.

בת הערובה לאחר החילוץ (חדשות 2)

קיבל מדליה, הסתכסך עם הוריו

אלון, שמתגורר סמוך לבנק, טען אז שפוטר כי חשף שחיתות "שגובלת בפלילים" מצד בכירים במחלקת הביטחון בעיריית באר שבע. ב-2003 הגיש בנושא תביעה וטען שפוטר מבלי שימוע. הוא דרש פיצויים בסכום 100 אלף שקלים.

בפברואר 2002 סייע אלון בחיסול מחבל שירה למוות בשתי חיילות צה"ל ליד בסיס פיקוד דרום. מעשיו זיכו אותו במדליה מראש העיר באר שבע דאז, יעקב טרנר.

אנשי הימ"מ משתלטים על הבנק (אלעד נגרין)

מי שהכיר את איתמר סיפר מצד אחד על אדם תימהוני שחי בצל קשיים כלכליים, אך התקשה להאמין שהוא הוא האחראי לרציחות בבנק. במשטרה מעריכים עם זאת שאלון תכנן את הירי לפרטי פרטים.

התושבים שהתאספו היום ליד ביתו סיפרו שלא תקשר עם החברה, והיה מסוכסך גם עם הוריו. "הוא בחור טוב שמעולם לא הזיק לאנשים", תיאר תושב, "אדם עם לב רחב שלא פגע באנשים. בשנים האחרונות הוא היה קצת בדיכאון והתקשה למצוא עבודות ראויות".

מסע ההרג בבנק בבאר שבע - סיקור מיוחד

4 הרוגים בבנק בבאר שבע 

עד ראייה מתוך הבנק: "לא דרשו כסף"

התמונות מרגע הפריצה לבנק: "זה ממש כמו בטקסס"

בנקאים מזהירים: "דמנו הותר"

הרוצח מסניף הבנק: איתמר אלון

כך נשמעו רגעי הירי הראשונים בבאר שבע

ההרוגים: מנהל הסניף, סגנו ושני לקוחות

היורה "אדם תמהוני ולא מתקשר"

בהלה בבאר שבע: "ראיתי אישה בהיסטריה"