הרוצח מסניף הבנק בבאר שבע: איתמר אלון

שעות לאחר מסע ההרג המטורף שאליו יצא ובתום חקירה סביב עברו, התירה המשטרה לפרסם את שמו של היורה מסניף בנק הפועלים בבאר שבע, שאחראי למותם של ארבעה בני אדם, בהם אם לשלושה

היורה הוא תושב באר שבע, בן 40 (אלעד נגרין)

עם פרסום זהותם של ארבעת הרוגי מסע הרצח בסניף בנק הפועלים בבאר שבע, התירה המשטרה לפרסם את שמו של איתמר אלון, בן 40, כאחראי למעשה הנורא. ההחלטה באה בעקבות סיום החקירה סביב עברו של האיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תושבים בבאר שבע, שהכירו את אלון, מספרים על אדם תמהוני שחי בצל קשיים כלכליים, אך מתקשים להאמין כי יצא לבנק בכוונה לרצוח אנשים. לדבריהם, ב-2002 אף חיסל מחבל בפיגוע בעיר. במשטרה מעריכים כי החשוד תכנן את הרצח לפרטי פרטים.

לאחר האירוע הנורא שפקד את העיר התאספו תושבים מחוץ לביתו של אלון. הם סיפרו על אדם שלא תקשר עם החברה, אך לדבריהם קשה להצביע על עדויות שיובילו אותו לביצוע המעשה. "הוא בחור טוב שמעולם לא הזיק לאנשים", תיאר תושב העיר, "אדם עם לב רחב שלא פגע באנשים. בשנים האחרונות הוא היה קצת בדיכאון והתקשה למצוא עבודות ראויות".

תושב באר שבע מספר כי לאחרונה ניסה להגיע להסדר של חובו מול הבנק. "הוא כל הזמן חי על הקצה, הפעם כנראה הוא הגיע למסקנה שהוא לא יכול יותר זה לא מתאים לו", סיפר תושב באר שבע.

"היה מפקד פלוגה במילואים"

מעדויות עולה כי האיש היה מפקד פלוגה במילואים ושירת כקצין ביטחון בבאר שבע. לפני כעשר שנים הוא פוטר מעבודתו ונקלע למצוקה כלכלית. כפי הנראה, הוא הגיע לבנק כדי לנסות ולהסדיר חוב על סך 6,000 שקלים שבעטיו נחסם כרטיס האשראי שלו.

מפרטי החקירה נראה כי בין הצדדים התנהלו דין ודברים שלא היו לשביעות רצונו. הוא יצא מהבנק ובשעה 11:30 שב למקום כשברשותו אקדח ומספר מחסניות ואז לפי החשד פתח בירי במהלכו נהרגו ארבעה בני אדם.

בהכנת הידיעה השתתף שמעון איפרגן

הרוגים בבנק בבאר שבע - סיקור מיוחד

4 הרוגים בבנק בבאר שבע 

עד ראייה מתוך הבנק: "לא דרשו כסף"

התמונות מרגע הפריצה לבנק: "זה ממש כמו בטקסס"

בנקאים מזהירים: "דמנו הותר"

היורה צעק: "עכשיו אראה לכם"

כך נשמעו רגעי הירי הראשונים בבאר שבע

ההרוגים: מנהל הסניף, סגנו ושני לקוחות

היורה "אדם תמהוני ולא מתקשר"

בהלה בבאר שבע: "ראיתי אישה בהיסטריה"