ההרוגים בתקרית הירי: מנהל הסניף, סגנו ושני לקוחות

בתום פינוי זירת האירוע בסניף בנק הפועלים בבאר שבע, מתגלים ממדי הטרגדיה: ארבעה בני אדם, ובהם אם לשלושה - נרצחו מהאש שנפתחה לעברם. בנוסף אליה נהרגו גם אבנר כהן, מנהל הסניף, סגנו, מאיר זיתון ועידן שניצר סברי, בן 22

משפחות ארבעת נרצחי תקרית הירי הקטלנית בסניף הבנק בבאר שבע קיבלו אחר הצהריים את המרה שבבשורות על מותם של יקיריהן. זמן קצר לאחר מכן הותרה זהותם לפרסום: אבנר כהן, מנהל סניף הבנק, בן 44 ומאיר זיתון, סגנו, שחגג בשבוע שעבר את יום הולדתו ה-40. יחד עמם נהרגו גם ענת בן חיים, אם לשלושה בת 34, לקוחה בבנק ועידן שניצר סברי, בן 22.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קרובת משפחתו של זיתון ספדה לו בשיחה עם חדשות 2. "לפי מה שהבנו, הוא היה הראשון שנפגע באירוע", אמרה. לדבריה, "ירו בו בראש וביצעו בו וידוא הריגה". פרס המשיכה ותיארה את הרגעים הקשים שבהם התבשרה על מסע ההרג.

"במקרה חזרתי מהעבודה ושמעתי על שאירע בכלי התקשורת", ציינה. "מיד ניסינו להשיג אותו בטלפון כי אנחנו מכירים את הסניף ויודעים היכן הוא עובד. תיארנו לעצמנו שהוא עלול להיות בין הנפגעים".

"הוא היה איש משפחה מדהים", ספדה קרובתו של זיתון. "יש לו שלושה ילדים מקסימים. בת ושני בנים, שאני לא יודעת אם הם יודעים עדיין על מה שקרה אבל נכונה להם דרך לא קלה בכלל. הוא היה בן אדם שמח ואופטימי. אני נזכרת בו ואני מחייכת כי הוא בעצמו כל הזמן חייך והתבדח. קשה לתאר אותו במילים".

"איך זה שאין מאבטח במקום?"

זהבה טפירו, דודתו של מנהל סניף הבנק, אבנר כהן שנורה היום למוות, מספרת כי לפני מסע הירי הספיקה לבקר את אחיינה בבנק. חצי שעה לאחר מכן התבשרה על מותו. "שמעתי את הבשורה הקשה מכל", סיפרה טפירו, "אני בהלם. אם הייתי נשארת עוד חצי שעה גם חיי היו מסתיימים".

בין ההרוגים: אם ל-3. ענת בן חיים (פייסבוק)

כהן ניהל סניף בנק בירוחם, אך בעקבות לחץ של משפחתו שב לבאר שבע ועבר לעבוד בסניף ב"נווה זאב". "הוא היה משכמו ומעלה, מבריק, למד משפטים. היה איש עסקים וג'נטלמן", אמרה דודתו.

טפירו זועמת כי בסנף הבנק המקומי לא הוצב מאבטח. "איך זה שאין מאבטח?", זעקה זהבה, "למה יוחנן דנינו הגיע? מה הוא רצה לבשר לנו, את המוות שלו?". אחרי ששמעה הדודה מבעלה על האסון שפקד את משפחתם חזרה אל הבנק. "ראיתי את כל האזור מכותר", סיפרה טפירו, "אני לא יודעת איך לעכל את זה".

היורה היה "אדם תמהוני ולא מתקשר" 

תושבים בבאר שבע, שהכירו את החשוד במסע הירי בסניף בנק הפועלים בעיר, מספרים על אדם תמהוני שחי בצל קשיים כלכליים, אך מתקשים להאמין כי יצא לבנק בכוונה לרצוח אנשים. לדבריהם, ב-2002 אף חיסל מחבל בפיגוע בעיר. במשטרה מעריכים כי החשוד תכנן את הרצח לפרטי פרטים.

לאחר האירוע הנורא שפקד את העיר התאספו תושבים מחוץ לביתו של החשוד. הם סיפרו על אדם שלא תקשר עם החברה, אך לדבריהם קשה להצביע על עדויות שיובילו אותו לביצוע המעשה. "הוא בחור טוב שמעולם לא הזיק לאנשים", תיאר תושב העיר, "אדם עם לב רחב שלא פגע באנשים. בשנים האחרונות הוא היה קצת בדיכאון והתקשה למצוא עבודות ראויות".

תושב באר שבע מספר כי לאחרונה ניסה להגיע להסדר של חובו מול הבנק. "הוא כל הזמן חי על הקצה, הפעם כנראה הוא הגיע למסקנה שהוא לא יכול יותר זה לא מתאים לו", סיפר תושב באר שבע. 

הרוגים בבנק בבאר שבע - סיקור מיוחד

4 הרוגים בבנק בבאר שבע 

עד ראייה מתוך הבנק: "לא דרשו כסף"

התמונות מרגע הפריצה לבנק: "זה ממש כמו בטקסס"

בנקאים מזהירים: "דמנו הותר"

הרוצח מסניף הבנק: איתמר אלון

היורה צעק: "עכשיו אראה לכם"

כך נשמעו רגעי הירי הראשונים בבאר שבע

היורה "אדם תמהוני ולא מתקשר"

בהלה בבאר שבע: "ראיתי אישה בהיסטריה"