אחד ההרוגים בבנק - סגן מנהל הסניף: "היה איש משפחה מדהים"

ככל שנוקפות השעות, כך הולכת ומתבררת זהות ההרוגים באירוע הירי בבנק הפועלים בבאר שבע. אחד מהם הוא מאיר זיתון, סגן מנהל הסניף שרק לאחרונה חגג יום הולדת 40. "הוא היה בן אדם שמח ואופטימי, ספדה לו קרובתו. "אני נזכרת בו ואני מחייכת כי הוא בעצמו כל הזמן חייך והתבדח". גיסתו: "היה האב הטוב בעולם"

קרובתו ספדה לו: "היה איש משפחה מדהים" (משטרת ישראל)

בין ארבעת הרוגי תקרית הירי שאירעה בסניף בנק הפועלים בבאר שבע - מאיר זיתון, סגן מנהל הסניף, תושב העיר בן 40. קרובת משפחתו, דנה פרס, סיפרה לחדשות 2 על יקירהּ שקיפח היום את חייו. הותרו לפרסום שמותיהם של שלושה נוספים - ענת אבן חיים, בת 34, אבנר כהן, בן 44 ועידן שניצר סברי, בן 22.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לפי מה שהבנו, הוא היה הראשון שנפגע באירוע", אמרה. לדבריה, "ירו בו בראש וביצעו בו וידוא הריגה". פרס המשיכה ותיארה את הרגעים הקשים שבהם התבשרה על מסע ההרג. "במקרה חזרתי מהעבודה ושמעתי על שאירע בכלי התקשורת", ציינה. "מיד ניסינו להשיג אותו בטלפון כי אנחנו מכירים את הסניף ויודעים היכן הוא עובד. תיארנו לעצמנו שהוא עלול להיות בין הנפגעים".

"הוא היה איש משפחה מדהים", ספדה קרובתו של זיתון. "יש לו שלושה ילדים מקסימים. בת ושני בנים, שאני לא יודעת אם הם יודעים עדיין על מה שקרה אבל נכונה להם דרך לא קלה בכלל. הוא היה בן אדם שמח ואופטימי.  אני נזכרת בו ואני מחייכת כי הוא בעצמו כל הזמן חייך והתבדח. קשה לתאר אותו במילים".

גיסתו, קרן זיתון,  סיפרה כי רק בשבוע שעבר חגג מאיר את יום הולדתו ה-40. "הוא אהב מוזיקה וריקודים והיה אדם מרתק", הוסיפה קרן וציינה אף היא כי היה אב נפלא. "להגיד עליו שהוא היה האב הכי טוב בעולם זה לא רק ביטוי". את הבשורה המרה קיבלה כשהיתה בביתה. "ישבתי ודפדפתי באייפון כשלפתע צצה ההודעה", אמרה, "בתוך דקות בעלי התקשר, הוא היה בפגישה בדרום ואמר שהוא רץ לבאר שבע". כשהגיע לבית החולים הבין את גודל האסון.