קרובתו של מנהל הסניף שנהרג: "נפגשנו ואחרי חצי שעה אבנר נורה"

דודתו של אבנר כהן, מנהל סניף הבנק בו התרחש מסע ההרג מספרת כי הספיקה לפגוש את אחיינה חצי שעה לפני האירוע ואז קיבלה את הבשורה הקשה מכל. "אני בהלם", סיפרה זהבה טפירו, "אם הייתי נשארת עוד חצי שעה בבנק גם חיי היו מסתיימים". טפירו זועמת כי לא הוצב מאבטח במקום: "למה דנינו הגיע, כדי לבשר את מותו?"

מקץ שעות אחדות מתום אירוע הירי בסניף הבנק בבאר שבע, הותרו לפרסום שמותיהם של ארבעת ההרוגים: ענת אבן חיים, בת 34, מאיר זיתון, בן , 40אבנר כהן, בן 44 ועידן שניצר סברי, בן 22.

זהבה טפירו, דודתו של מנהל סניף הבנק, אבנר כהן שנורה היום למוות, מספרת כי לפני מסע הירי הספיקה לבקר את אחיינה בבנק. חצי שעה לאחר מכן התבשרה על מותו. "שמעתי את הבשורה הקשה מכל", סיפרה טפירו, "אני בהלם. אם הייתי נשארת עוד חצי שעה גם חיי היו מסתיימים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כהן ניהל סניף בנק בירוחם, אך בעקבות לחץ של משפחתו שב לבאר שבע ועבר לעבוד בסניף ב"נווה זאב". "הוא היה משכמו ומעלה, מבריק, למד משפטים. היה איש עסקים וג'נטלמן", אמרה דודתו.

זהבה טפירו. "היה בחור מבריק" (חדשות 2)

טפירו זועמת כי בסנף הבנק המקומי לא הוצב מאבטח. "איך זה שאין מאבטח?", זעקה זהבה, "למה יוחנן דנינו הגיע? מה הוא רצה לבשר לנו, את המוות שלו?". אחרי ששמעה הדודה מבעלה על האסון שפקד את משפחתם חזרה אל הבנק. "ראיתי את כל האזור מכותר", סיפרה טפירו, "אני לא יודעת איך לעכל את זה".

היום סמוך לשעה 13:00 נכנס אדם חמוש, לקוח של הבנק, אל הסניף ופתח באש. כתוצאה מהירי נהרגו ארבעה בני אדם והחשוד לקח בת ערובה. כוחות ימ"מ פרצו למקום וחילצו את הפצועים ובת הערובה. כעבור זמן קצר התאבד החשוד בירייה. מחקירה ראשונית עולה כי מדובר בתושב העיר, קצין ביטחון, שכרטיס האשראי שלו נחסם. בתגובה החליט לנקום ויצא למסע ההרג.