"נראה שלא מדובר באירוע חבלני"

האירוע הקשה שהתרחש בשעות הצהריים בסניף בנק הפועלים בבאר שבע עדיין שרוי בערפל רב גם בחלוף הזמן מאז סיומו. מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו והשר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' הגיעו לזירת האירוע ועדכנו בפרטים האחרונים מהחקירה. שניהם הדגישו - "מדובר בחשוד אחד, יהודי תושב העיר, ולא ברור אם מדובר בשוד"

עדות נוספת לחומרתו של האירוע בצהריים בבאר שבע התקבלה כשהשר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' ומפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו מיהרו להגיע לזירת המקרה ולעדכן על החקירה הראשונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר באירוע קשה מאוד, והוא נמצא בבדיקה", אמר השר אהרונוביץ' כבר בפתח דבריו. "יש כל מיני השערות וכל מיני כיוונים", הוא הוסיף. "אנחנו יודעים על אדם אחד שנמצא בפנים וכנראה התאבד", הדגיש אהרונוביץ' וטען שלפי שעה לא נראה שהיה במקום חשוד נוסף ששיתף איתו פעולה. "מדברים על שודד אחד כנראה, ולא בטוחים שמדובר בשוד", הוסיף אהרונוביץ' ורמז לכיווני החקירה הנוספים שנבדקים עתה.

מפכ"ל המשטרה החל בתדרוך נוסף מיד אחרי השר. "מדובר באירוע באמת מצער, בפתח הדברים אני רוצה להביע תנחומיי למשפחות ההרוגים והפצועים", אמר דנינו. "האירוע, על פניו הוא לא אירוע על רקע לאומני", הדגיש המפכ"ל, "אלה הם הנתונים הראשוניים והבסיסיים שלנו אך נוסיף לחקור את המקרה. אנחנו גם לא משוכנעים שמדובר בשוד או ניסיון שוד, אלא אולי אירוע שמלכתחילה, משנכנס רוצח, אפשר לומר, הוא בא עם כוונה לבצע ירי".

"כל מה שנאמר כאן לגבי הזהות - מדברים על חשוד שהתאבד בסופו של רצף הירי. החשוד הוא יהודי ותושב באר שבע על פי הזיהוי כרגע", הדגיש המפכ"ל והוסיף - "מבחינתנו יש כרגע חשוד אחד. אין לנו כרגע נתונים או עובדות שמאשרים לנו חשודים נוספים".

מפקד מחוז דרום במשטרה: "בשלב זה נשללת האפשרות שמדובר בשוד"

ניצב יורם הלוי, מפקד המחוז הדרומי הוסיף גם הוא פרטים על האירוע והחקירה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אדם נכנס לסניף בנק, הוא פשוט יורה בהם ובשלב מסוים הוא לוקח בת ערובה וממשיך איתה לחדר צדדי", הוא תיאר את השתלשלות האירוע. "הכוחות נכנסו פנימה. אנחנו מבינים שיש אדם שירה והרג. הם מקבלים אחריות על האירוע ומנסים לנהל מו"מ עם השודד שלא צולח".

הלוי הסביר גם כיצד התנהל המאמץ לנהל עם החשוד משא ומתן. "היה איזשהו ניסיון אחד ששמעו אותו והיה כאן צוות מו"מ שניסה לעשות את העבודה. עם זאת, לאחר דקות מעטות נשמעה יריה", אמר הלוי והעריך, "כנראה שהוא פגע בעצמו, ובזה הסתיים האירוע". 

"אנחנו ממשיכים בחקירה, אבל לפי העדויות שיש בידינו מדובר באדם אחד, חשוד אחד, ולפי שעה נראה שנשללה לחלוטין האפשרות שמדובר בשוד". "לא מדובר בבדואים ולא בתושבי הפזורה", הדגיש מפקד המחוז הדרומי במשטרה, "מדובר ביהודי אחד".