מאות סמארטפונים מוברחים נתפסו בנתב"ג

אנשי המכס בנמל התעופה בן גוריון הופתעו למצוא 310 מכשירי גלקסי 4S חדשים שהוברחו במסווה של מאווררי מחשב. במהלך חיפוש במשרדו של אחד משני האחים החשודים בביצוע המעשה, הוא ניסה לברוח. בתיקו נמצאו 500 אלף שקל במזומן

מכשירי הגלקסי 4S שנתפסו בנתב"ג (דוברות מכס)

הבהלה לסמארטפון: לראשונה מאז הושק בישראל הגלקסי S4 לפני שבועיים, נתפסו בנתב"ג 310 מכשירים - שהוברחו ארצה במסווה של מאווררים למחשבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשודים בהברחת הטלפונים החכמים הם שני אחים מלוד. על פי החשד, השניים עשו שימוש בחברת מחשבים שרשומה על שם אחד מהם, והציגו מסמכי ייבוא כוזבים במסווה של מאווררים למחשבים, במטרה לחמוק מתשלום מסי ייבוא.

ביום חמישי האחרון נערך חיפוש במספר חברות בבעלות אחד מהם ובנו של השני. במהלך החיפוש נתפסו מחשבים ומסמכים רבים שעל פי רשות המסים, קושרים את החשודים לעבירות. השניים חשודים גם בזיוף מסמכים ושימוש בחשבוניות מס פיקטיביות. אחד מהם חשוד גם בהברחת מכשירי טלפון חכם מסוג אייפון 5.

במהלך החיפוש ניסה אחד החשודים להימלט בכוח מהמשרד, תוך שהוא מנסה להוציא איתו את תיקו האישי. בתיק נמצאו לאחר מכן מסמכים הקושרים אותו לביצוע העבירה וכן סכום של לא פחות מחצי מיליון שקלים ואירו במזומן.

הוא נעצר ונחקר ומעצרו הוארך בארבעה ימים. אחיו שוחרר תחת מגבלות. מאז הושק מכשיר הגלקסי 4S בישראל, נתפסו כ-180 מכשירים ברשותם של נוסעים שלא הצהירו על כך או במשלוחים של מכשירים בודדים.