חשד: ישראלי מעורב בפריצה למחשב של מדונה

בתום חקירה בינלאומית סמויה, עצרה יחידת הסייבר הארצית תושב תל אביב בן 39 בחשד שחדר למחשבים של אמנים בינלאומיים, ובראשם מדונה. על פי החשד, הוא גנב שירים חדשים שטרם פורסמו וסחר בהם באינטרנט. דיון בהארכת מעצרו ייערך היום

מדונה, ארכיון (רויטרס)

גבר בן 39 מתל אביב נעצר הבוקר (רביעי) בחשד שחדר למחשביהם של מספר אמנים בינלאומיים, בהם גם מלכת הפופ מדונה. על פי החשד, הגבר גנב לכאורה שירים חדשים שטרם פורסמו וסחר בהם באינטרנט תמורת תשלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עדיין לא ברור אם יש קשר בין המקרה המדובר לבין מקרה שאירע בחודש שעבר, כשאלבומה החדש של מדונה הופץ באינטרנט. מדונה פנתה אז למעריציה באינסטגרם וביקשה מהם לא להקשיב לשירים שהודלפו.

מדונה, ארכיון (AP)

החשוד הישראלי נעצר הבוקר בתום חקירה סמויה בינלאומית מאומצת וסבוכה שהתנהלה בחודשים האחרונים, גם ביחידת הסייבר הארצית של להב 433, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים ומודיעיניים מתקדמים. החקירה בוצעה בשיתוף פעולה עם האף.בי.איי.

במקביל למעצר, ערכה יחידת הסייבר הארצית חיפוש בביתו של החשוד ותפסה מחשבים וחומרי מחשב ומדיה. היום בצהריים הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון.

"קיבלנו תלונה ממשרד ההפקות והיועץ האישי של מדונה, גיא עוזרי", סיפרו במשרד החקירות ויצמן יער. "חוקר מטעמנו נסע לניו יורק, בדק את המחשבים של הזמרת ואישר שאכן הייתה חדירה ממחשב בישראל. התחלנו באיתור המחשב בארץ ואת הפרטים הגשנו ליחידת להב".

עורכת הדין קטי צווטקוב מטעם הסניגוריה הציבורית טענה בדיון כי החשוד מכחיש את החשדות נגדו וכי אין ביכולתו לבצע את העבירות שמייחסים לו.