שוב: שוטר תועד כשהוא "טס" בכביש 6

שבועות ספורים לאחר שמפקד משטרת ערד תועד בידי אזרח כשהוא נוהג במהירות מופרזת בכביש 6, שוב נתפס שוטר על חם. אמש צילם אזרח ניידת של יחידת החקירות להב 433 כשהיא נוסעת במהירות של כ-160 קמ"ש בכביש חוצה ישראל. צפו בתיעוד

בפעם השנייה בתוך פחות מחודש הצליח אזרח מודאג לתפוס "על חם" רכב משטרתי נוסע במהירות מופרזת בכביש חוצה ישראל. מכונית הטויוטה הלבנה תועדה במהלך נסיעה בכביש 6, במהירות של כמעט 160 קמ"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד לא נראה כל סימן לכך שהמכונית הייתה בנסיעה מבצעית. מבדיקה ראשונית עולה, כי מדובר במכונית המשמשת את אנשי יחידת החקירות להב 433, ואולם באגף החקירות לא מוכנים לומר מי הנהג ולאיזו מיחידות החקירה הוא שייך.

"אתמול בבוקר נסעתי בכביש 6, מדרום לצפון, וזיהיתי את הרכב המשטרתי מאחוריי כשהוא מהבהב ומעיף רכבים אחרים כדי שייתנו לו לעקוף", סיפר הצלם לחדשות 2 באינטרנט. "הייתי בזמן עקיפה והוא ממש נצמד אליי. כדי למנוע תאונה נאלצתי לברוח ימינה. על הצג ראיתי שאני על 160 קמ"ש ולא הצלחתי להתקרב אליו, לכן האטתי".

"לובשי המדים מנצלים את הרכב"

לדברי הצלם, שביקש להישאר בעילום שם, עבירות תנועה מצד שוטרים הן חמורות במיוחד. "אני מוצא את עצמי קולט קציני משטרה שמרשים לעצמם פשוט להשתולל ולהתפרע", אמר. "זה מכעיס אותי וכואב לי, קודם כל בתור אזרח".

"מעצבן אותי שלובשי המדים ובעלי הדרגות מרשים לעצמם לנצל את הרכב המשטרתי שלהם", הוסיף הצלם. "אין שום סיבה להתפרע וזה לא הוגן כלפי אזרחים אחרים. אם אזרח מהשורה היה נתפס באותה מהירות, רישיונו היה נפסל במקום והוא היה מקבל הזמנה לבית משפט".

מדוברות אגף חקירות ומודיעין נמסר בתגובה: הנושא הועבר לבדיקה, ואם אכן יימצא שבוצעה עבירה, השוטר יטופל - הן בהתאם לתקנות התעבורה והן בהליך משמעתי.

בחודש שעבר: מפקד משטרת ערד נתפס במהירות מופרזת

לפני מספר שבועות בלבד תועד מפקד משטרת ערד כשגם הוא נוסע במהירות מופרזת בכביש 6, תוך כדי שהוא מאותת לכל הנהגים שלפניו לסור לצד ימין.

הנהג הוא קצין בדרגת סגן ניצב, והאזרח שמאחוריו בקושי הצליח לעמוד בקצב של המאזדה המשטרתית שלו. הקצין מודה שלא היה בנסיעה מבצעית, אבל טוען שלא נסע במהירות כה גבוהה כי העומס בכביש לא מאפשר לנסוע במהירות שכזאת בשעות הבוקר.