חשד בוואדי ערה: אב שכח את בתו בת השנה ברכב - היא מתה

מעדויות אנשי ההצלה עולה כי האב שכח את בתו במכונית במשך 10 שעות לאחר שאמור היה להוריד אותה בפעוטון. הוא נזכר אחר הצהריים, אבל זה היה מאוחר מדי. המשטרה פתחה בחקירה

בי"ח העמק, הערב (פוראת נסאר)

טרגדיה בוואדי ערה: ביסאן אגבריה, תינוקת בת 11 חודשים נשכחה במכונית ביישוב מוצמוץ שבמועצה המקומית מעלה עירון - ומתה. פראמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו למקום ניסו לבצע בה פעולות החייאה נמרצות, ופינו אותה אל בית החולים העמק בעפולה - שם נקבע מותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע הקשה התרחש סמוך לשעה 16:00, אז התקבל דיווח במוקדי ההצלה על תינוקת הנעולה ברכב ללא תזוזה. למקום הגיע צוות טיפול נמרץ של מגן דוד אדום מלווה בשוטרים מתחנת אום אל-פחם. השוטרים פרצו את הרכב וחילצו את התינוקת כדי לנסות ולהצילה - אך ללא הועיל.

מעדויות צוותי ההצלה עולה כי האב נסע בבוקר עם בתו אותה אמור היה להסיע לפעוטון. ככל הנראה הוא שכח אותה, חזר לביתו, והשאיר אותה במכונית לא פחות מ-10 שעות. אחר הצהריים נזכר, חזר למכונית, וגילה את הטרגדיה. פרמדיק מד"א מרחב גלבוע פאדי מחמיד סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "מצאנו את התינוקת במצב קשה מאוד ופינינו אותה מיד לבית החולים. שני ההורים היו בהיסטריה".

ממשטרת אום אל פחם נמסר כי אביה של הילדה, תושב הכפר מוצמוץ בשנות השלושים לחייו, עוכב לחקירה בחשד לגרימת מוות ברשלנות והזנחת קטין חסר ישע.

בחודש אוגוסט: בן ארבע נשכח ברכב במודיעין עילית - ומת 

בקיץ שעבר נמצא ילד בן ארבע ללא רוח חיים ברכב שחנה בחניון ליד מוסד חינוכי במודיעין עילית. רופא איחוד הצלה שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותו. המשטרה פתחה בחקירה, שממנה עולה כי הוא נשכח במשך מספר שעות נעול בתוך המכונית. על פי החשד, חבר המשפחה שהסיע את הילד בשעות הבוקר ללימודים שב בצהריים למכונית - ואז גילה אותו יושב ללא רוח חיים.

לאנשי איחוד הצלה לא נותר אלא לקבוע את מותו במקום. כוחות משטרה הוזעקו גם הם למקום ופתחו מיד בחקירת האירוע.