עדות ראשונה בפנים גלויות של אישה שהעידה בפרשת עמנואל רוזן

מעיין פופלבסקי העידה במשטרה לפני מספר ימים על מעשה מגונה שביצע בנוכחותה לכאורה עמנואל רוזן, לפני שלושה חודשים, היום בריאיון בלעדי היא מספרת את סיפורה וגם מתייחסת לפעולת תא העיתונאיות נגד רוזן

"הקשר בינינו נולד בעקבות פנייה יזומה שלי אליו, רציתי לראיין אותו לשאלון שהכנתי עבור אתר פרסום", מספרת פופלבסקי.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה התחיל כדבר תמים, שלחתי לו את השאלון במייל והוא ענה לי תשובות לקוניות. במקרה כזה אני קובעת פגישה".  

פופלבסקי נפגשה עם רוזן בתל אביב. "קבענו במקום במרכז העיר, אבל כמה דקות קודם לכן הוא מתקשר אליי ואומר שהוא לא מוצא חנייה, ושאל אם אני יכולה לצאת ולחפש איתו ביחד. זה נשמע לי תמוה אבל יצאתי. חשבתי שנמצא חנייה ונלך לבית קפה".  

פופלבסקי, לפי עדותה, נכנסה לרכבו של רוזן והשניים החלו בנסיעה. "נסענו ברכב, דיברנו. לא היה משהו רומנטי, אינטראקציה עניינית פלוס. הוא שאל שאלות אישיות וגם אני שאלתי שאלות אישיות", היא משחזרת.  

"תוך כדי שאנחנו מחפשים חנייה בתל אביב הוא עוצר את הרכב ברחוב יחסית מרכזי ושם אורות מהבהבים. התחלנו לדבר ובשלב מסוים משהו הסיט את תשומת לבי לצד ימין. כשחזרתי לצד שמאל קרה משהו שאני לא מוכנה לתאר אותו ושהמשטרה מגדירה את זה כמעשה מגונה".  

פופלבסקי ממשיכה לתאר את שלדבריה קרה: "הייתי בהלם, לקח לי כמה שניות להבין מה קורה אבל לא עשיתי מזה עניין. ניסיתי לגייס את כל הקוליות. צחקתי ואמרתי לו 'אתה לא נורמלי אתה עמנואל רוזן ואנחנו במרכז תל אביב, אתה לא אדם אנונימי'. הוא ציפה לשיתוף פעולה מצדי".  

"הוא ביצע משהו פלילי"

לדבריה רוזן היה "מקסים", עד לאותו הרגע. "הוא עשה בי מעשה מגונה. אני אישית לא לקחתי את זה כהטרדה, היה מה שהיה ואנחנו שני אנשים מבוגרים, הפליאה אותי הסיטואציה. הוא לא עשה משהו בכפייה, היה איזשהו שידול מסוים".  

לשאלה מדוע לא התלוננה על המעשה המגונה שרוזן ביצע בה לכאורה אומרת פופלבסקי "זאת שאלה טובה. אני חושבת שראיתי באותו הרגע וגם הרבה אחריו סיטואציה בין שני אנשים בוגרים. לא עשיתי מזה עניין. עברתי הלאה, זה לא צילק אותי".  

פופלבסקי לא רוצה להעיד נגד רוזן בבית המשפט, אם הפרשה תגיע לכך. "זאת חוויה מאוד סובייקטיבית של מי נפגע. אני היום בת 36, אני מניחה שאם הייתי בת 18 הייתי הרבה יותר כועסת ונקמנית שימצו איתו את הדין. גם היום אני חושבת שצריך למצות איתו את הדין. לא חשבתי שיש לי מידע שיכול למנוע פגיעה במישהי אחרת. סיטואציה פרטית רגע פרטי עם בן אדם, ובזה זה נגמר מבחינתי. לא חשבתי על זה במובן הכוללני, החברתי. אני אדם בוגר, עברתי דבר או שניים בחיי, האירוע הזה לא מנהל אותי. אני לא חיה את הדבר הזה".

"כרגע אני לא חושבת שאעיד נגדו. גם בלי העדות שלי עמנואל רוזן בבעיה הוא מסובך. "כשנגיע ליום הזה התשובה שלי תהיה יותר ברורה, כרגע זאת לא אופציה", מוסיפה פופלבסקי ומותחת ביקורת על פעילות תא העיתונאיות. "אני לא מזדהה עם המאבק הזה כי הוא מנוהל לא נכון על ידי תא העיתונאיות. הוא מנוהל כמלחמה שנשים הכריזו על גברים. זאת הפכה להיות מלחמה פנימיסית שנשים דרכה מחנכות גברים ועושות להם "נו, נו, נו" תחת עליהום ציבורי ותקשורתי. ראוי למאבק הזה שיהיו לו פנים אחרות כי ממה שאני ראיתי כרגע זה מפספס לגמרי את העניין".

"כלפי לא היה חיזור מטעם עמנואל רוזן. קל לקחת את זה למקום של חיזור אובסיסבי או יוצא מגבול הנורמליות. השאלה אם האדם הזה ביצע משהו פלילי? התשובה היא כן. היה לו מזל שזאת הייתי אני, והיה לו מזל שזאת השתקה של שנים".

עמנואל רוזן. "מעשה מגונה" (חדשות 2)

חקירה פלילית נגד רוזן

אחרי בדיקת התלונות בפרשה, ראש אגף החקירות במשטרה ניצב יואב סגלוביץ' הודיע הערב על פתיחת חקירה נגד עמנואל רוזן בחשד כי הטריד מינית עיתונאיות איתן עבד.

"היום לאחר בחינת החומרים שהתקבלו ושנאספו, לפתוח בחקירה פלילית בחשד לעבירות על פי חוק למניעת הטרדה מינית" נאמר בהודעת המשטרה, "החקירה תתנהל ביחידה הארצית לחקירות הונאה להב 433".

מדובר בתפנית בחקירה. עד עתה התנהלה הפרשה תחת הכותרת בדיקה. לפני יומיים נודע כי חוקרי יחידת להב 433 של המשטרה, בפיקודו של ניצב מני יצחקי, צפויים לזמן עוד השבוע את רוזן לחקירה באזהרה. במשטרה הביעו חשש מאפשרות שהעיתונאי או מקורביו עלולים לשבש את החקירה, מה שימנע מנשים נוספות להתלונן נגדו ולחשוף את כל האמת בפרשה.

בסוף השבוע האחרון נפגשו חוקרי המשטרה עם נשים שהעידו על ההטרדות לכאורה שספגו מהעיתונאי. בנוסף אמרו במשטרה כי יזומנו בכירים בעבר ובהווה בערוץ 10 למתן עדות בעניינו של רוזן ותלונות או מידע שהגיע לידיהם בנוגע לעיתונאי ויחסיו עם עובדות בערוץ. כמו כן, ימסרו עדויות עובדים בתחנות הרדיו בהן עבד ואשר ידעו, לכאורה, או שמעו על מעשיו של  רוזן.