צפו: כך הוברחו רבבות ביצים לארץ

בתוך משאית עפר שנעצרה לבדיקה שגרתית סמוך לירושלים, נדהמו שוטרי מג"ב למצוא משלוח עצום של ביצים מוברחות. בתוך דופן כפולה הטמינו שני המבריחים לא פחות מ-54 אלף ביצים בחום יוקד, בדרכם להפצה. השניים נעצרו והביצים הושמדו

הפתעה ציפתה היום לשוטרי מג"ב בירושלים, שעצרו משאית עפר לבדיקה שגרתית סמוך לבית חנינה: מאחורי דופן כפולה מצאו השוטרים לא פחות מ-54 אלף ביצים מוברחות שנשמרו בכלי הרכב בחום עז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לוחמי יחידת 101, שעצרו את המשאית הבוקר, הבחינו כי בעלי המשאית מתנהגים באופן מחשיד והחלו בבדיקת כלי הרכב. במהלך הבדיקה זיהו כי השניים מנסים להימלט. בתום מרדף קצר הם נעצרו ובבדיקה נמצאו הביצים שהוסלקו בדופן הכפולה.

מחקירה ראשונית עולה כי הביצים הוברחו משטחי הרשות הפלסטינית והוחתמו בחתימה מזויפת של אחד מהמשקים בצפון הארץ. הביצים נלקחו להשמדה על ידי יחידת הפיקוח של משרד החקלאות.

שני החשודים שנעצרו הם תושבי ירושלים, שעל פי החשד היו חלק מרשת רחבה שעוסקת בהברחות ביצים לשטחי ישראל. מהמשטרה נמסר כי ייתכנו מעצרים נוספים.

הברחות הביצים משטחי הרשות הפלסטינית לשטח ישראל נחשבות עסק משגשג, המניב למבריחים רווח של מאות אחוזים על כל תבנית ביצים. הביצים, המוברחות ללא פיקוח, עלולות לסכן את הצרכנים ולגרום למחדל תברואתי חמור.