פרשת עמנואל רוזן: על רבות מן העדויות חלה התיישנות

הבדיקה הראשונית של המשטרה בעניין פרשת העיתונאי עמנואל רוזן נמשכת, והעדויות עדיין נאספות, אולם יש שתי עובדות שיקשו על המשטרה לעבור לחקירה פלילית: הראשונה היא שעל רבות מן העדויות שנאספו חל חוק ההתיישנות, והשנייה היא שלפחות בחלק מהעדויות לא קיימת עבירה פלילית

רק עדויות שמיעה. רוזן (ויקיפדיה)

פרשת עמנואל רוזן הכתה גלים רבים בשבוע האחרון. אין עדיין עדות מובהקת שתוכל לאפשר לחוקרים לעבור לחקירה פלילית של ממש, מכיוון שעל רבות מן העדויות חל חוק ההתיישנות. כלומר - אפשר יהיה להשתמש בעדויות האלו רק בשלב מאוחר יותר אם יידרש מהחוקרים להוכיח סוג של דפוס פעולה של העיתונאי עמנואל רוזן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת איסוף העדויות של החוקרים במהלך הימים האחרונים, הם נפגשו עם מספר אנשים שטענו טענות על פגיעה כזו או אחרת מצד רוזן, חלקם אף העידו על הטרדות מיניות. אולם מתברר כי בחלק מהעדויות מתברר לא קיימת עבירה פלילית.

החוקרים הצליחו לגבש תמונת מצב, שמאפשרת להם לשרטט את דפוס הפעולה של עמנואל רוזן. עד עכשיו זה הופיע בעיקר בתקשורת, בדיווחים העיתונאיים. עכשיו, דפוס הפעולה הזה מתגבש גם אצל החוקרים. ובכל זאת, אפשר יהיה לעשות בזה שימוש רק אחרי שתושג אותה תלונה, שכרגע אין אותה.

החוקרים מזמנים אליהם גורמים ששמעו על המקרים ממקורות רחוקים ומשניים, ולא מהנפגעות עצמן. כאלה שהספיקו כבר להתבטא בעניין הזה, ואשר החוקרים מתרשמים שיש להם מידע. החוקרים שומעים עדויות על מעשים חמורים שמיוחסים לרוזן, ובהם גם מעשים עם מוטיבים פליליים. אבל כרגע העדויות האלה הן רק עדויות שמיעה, כיוון שאף תלונה לא הוגשה עדיין נגד רוזן על ידי הנשים שלכאורה נפגעו.