כך הפכה וילה ביהוד למעבדת סמים

בלשי משטרה שהבחינו בבית שכל חלונותיו אטומים הביאו לחשיפת מעבדת סמים ענקית שפעלה בתוך שכונת מגורים. בכל חדרי הבית נמצאו מאות שתילי מריחואנה וכמעט 50 קילוגרמים של סמים. שני חשודים עוכבו לחקירה ויובאו היום לדיון בהארכת מעצרם

מעבדת הסמים שנתפסה (דוברות משטרת ישראל, מחוז ת"א)

התושבים בשכונת הוילות של יהוד, בוודאי יופתעו לגלות שממש מתחת לאפם פעלה מעבדת סמים ענקית. בזכות ערנותם של בלשי המשטרה, התגלתה המעבדה ובה לא פחות מ-48 קילוגרמים של מריחואנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בלשי תחנת מסובים של המשטרה שסיירו אתמול ברחוב בן גוריון שביהוד, הופתעו לנוכח המראה המוזר של אחת הוילות בה כל החלונות היו אטומים. עם הגעתו של אחד מבעלי הנכס אל הוילה, ביקשו הבלשים לערוך חיפוש במקום.

להפתעתם הרבה גילו הבלשים שהוילה לא שימשה למגורים, אלא הפכה למעבדת סמים גדולים לייצור מריחואנה מסוג הידרו. בשמונת חדרי הבית נמצאו מאות שתילי מריחואנה, במשקל כולל של למעלה מ-48 קילוגרמים, כמו גם ציוד רב המשמש לגידול הסם.

חלק קטן ממאות שתילי מריחאונה שנתפסו (דוברות משטרת ישראל, מחוז ת"א)

במטרה להסוות את הפעילות הנעשית במקום, אטמו בעלי הוילה את כל החלונות באמצעות לוחות גבס ונייר כסף. בנוסף, בניסיון להסוות את צריכת החשמל הגבוהה ולהימנע מתשלום חשבון חשמל, בוצע חיבור ישיר של החשמל ועקיפת המונה.

רב פקד משה מועלם, ראש מחלק חקירות בתחנת מסובים סיפר כי צוותו קיבל אינדיקציה על פעילות חשודה בבית וכי השוטרים נאלצו להמתין ולעקוב זמן רב אחר הבית המבוצר. "כשהחשודים הגיעו נכנסנו עמם וראינו מעבדת סמים נדירה בגודלה. כתריסר חדרים שכל אחד מהם פעל כמעבדה לגידול בפני עצמה. היו שם סמים מסוג הידרו שריכוז החומר הפעיל בו הוא גבוה במיוחד".

"הגדר בדרום מביאה לייבוש השוק"

רב פקד מועלם, אכן נדהם ממספר המעבדות שבהם נתקל במהלך המבצע, אך יחד עם זאת הוא אינו מופתע. לדבריו הקמת הגדר בדרום הארץ בגבול מצרים, הביאה לייבוש "שוק הסמים הישראלי". כתוצאה מכך, נאלצים עברייני הסמים ברחבי הארץ למצאו פתרונות חלופיים למחסור שנוצר, והם עוברים כעת לגידול בייתי של סמים מסוג הידרו, שריכוז החומר הפעיל בו גבוה ולעתים אף מסוכן בהרבה. " 

שני החשודים שהיו בווילה, גברים בגילאי 37 ו-40, נעצרו ונלקחו לחקירה. לדברי השוטרים, לאחד מהם עבר המוכר לרשויות בתחום עבריינות הסמים, ובהמשך היום יובאו השניים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב. במקביל, נבדקת מעורבותם של גורמים אחרים בפרשה, להם ככל הנראה נמכרה תוצאת "המפעל הביתי" שהפעילו שני החשודים.