כפר קאסם: נער עובר אורח נפצע קשה מירי

נער 15 נפצע קשה מירי ממכונית חולפת בכפר קאסם. האירוע התרחש בצהרי היום, ברחוב הראשי של הכפר, כששתי מכוניות ירי האחת לעבר השנייה. תושבי הכפר זועמים: "הכפר הפך לאזור מלחמה, והמשטרה לא עושה דבר. למה לדבר על סוריה ולבנון אם יש שדה קרב בין כפר סבא לפתח תקווה?". המשטרה עצרה שני חשודים בירי

הנער הפצוע, היום (חדשות 2)

שוב עובר אורח משלם את מחיר הפשיעה ברחובות: נער בן 15 נורה בצהריים במהלך קרב יריות בין כנופיות בכפר קאסם. הוא נפצע קשה והובהל לניתוח בבית החולים. תושבי הכפר זועמים: "ילדינו לא יכולים ללכת ברחוב בלי לחטוף כדור או רימון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בצהרי היום באחד הרחובות בכפר שבשרון, מצפון לראש העין, במהלך קרב יריות שאירע בין שתי כנופיות הנאבקות על שליטה בכפר. שני כלי רכב נסעו באחד הרחובות הראשיים ביישוב, וככל הנראה הנוסעים בהם ירו אחד לעבר השני תוך כדי נסיעה. הנער נפגע מכדור תועה בעת שעבר ברחוב.

מיד עם קבלת הקריאה על האירוע החלו כוחות משטרה לנהל מרדף אחר רכב נמלט שבו נמצאים החשודים בירי. הפצוע עצמו הועבר באמבולנס לבית החולים בילינסון בפתח תקווה והוכנס לניתוח חירום. בשעות הערב עצרה המשטרה שני חשודים במעורבות, בני 22 ו-21, שניהם תושבי הכפר.

"הכפרים מוצפים בנשק - והמשטרה לא עושה דבר"


חבר הכנסת עיסאווי פריג' (מרצ), תושב הכפר, הגיב בזעם על האירוע: "כפר קאסם הוא אזור מלחמה - והמשטרה לא עושה דבר! אני מכיר באופן אישי את הנער התמים שהלך ברחוב ונרצח ואני מכיר היטב את משפחתו. עכשיו יבואו ניידות וקצינים בכירים שיתראיינו, אבל הנשק זורם בערים ובכפרים הערביים באין מפריע. העבריינים מחזיקים במחסני נשק אבל את משטרת ישראל זה לא מטריד. כל הכפר מזועזע אבל לא מופתע - הרחובות מוצפים בנשק".


"אתם מדברים איתי על סוריה ולבנון? יש לכם שדה קרב בין כפר סבא לפתח תקווה!", הוסיף חבר הכנסת, "למה אנחנו צריכים לחיות בפחד? למה ילדינו לא יכולים ללכת ברחוב בלי לחטוף כדור או רימון יד? אני מאשים באופן אישי את מפכ"ל המשטרה ואת השר לביטחון פנים בהפקרת האזרחים הערבים ובהתעלמות מהנשק הבלתי חוק בכפרים. לא נותר לנו אלא לקבור את מתינו ולסגור את ילדינו בבית כדי שלא ייפגעו".