הרצח בירושלים: "החשודים מסוכנים, חשש שיימלטו"

בית משפט השלום בירושלים האריך ב-10 ימים את מעצרו של בן זוגה לשעבר של איריס גורליק, החשוד שרצח אותה אתמול וביתר את גופתה, וכן את מעצר רעייתו ששהתה על פי החשד בדירה בה התבצע הרצח. ביהמ"ש: "קיימת סכנת שהחשודים יימלטו"

בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרו של זאב גורליק החשוד ברצח גרושתו בעשרה ימים, זאת לאחר שאתמול הודה בחקירתו כי רצח אותה בביתו בשכונת נווה-יעקב בעיר. השוטרים שהוזעקו אתמול לדירה גילו את גופתה של איריס גורליק וסיליאב בת 39, בחדר האמבטיה שהיה נעול כשעליה סימני חומר כימי, ככל הנראה בניסיון לטשטש ראיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, האריך בית המשפט גם את מעצר רעייתו הנוכחית של החשוד ברצח, אולגה גורליק, זאת לאחר שבחקירה הראשונית עלה חשד ששהתה בדירה בה התבצע הרצח, יחד עם ילדיו של החשוד וידעה על המתרחש.

השופטת שרון לארי-בבלי קיבלה ההחלטה על הארכת מעצרם של השניים בגין מעורבותם של השניים לכאורה בעבירות של גרימת מוות בכוונה תחילה, שיבוש הליכי משפט ואף במסירת הודעה כוזבת. השופטת נימקה את החלטתה בחומרת העבירה שיוחסה לשני החשודים. "מסוכנותם אינהרנטית ונלמדת מעצם העבירה", כתבה ואף הדגישה כי "קיימת סכנת הימלטות גבוהה באשר לחשודים".

"ביתר את הגופה, בעת שילדיו שהו בדירה" 

ממצאי החקירה הראשונית שערכה המשטרה עולה כי באותה העת שהו בדירה אולגה רעייתו הנוכחית של החשוד ושני ילדיהם. על חלק מפרטי החקירה הוטל אתמול צו איסור פרסום. החשוד ברצח קשר את עצמו כבר אתמול למעשה, ובמשטרה ימשיכו במאמצי החקירה לפענוח הרצח.

אתמול בשעות הבוקר, התגלתה גופת גרושתו של גורליק בדירתו, כשעליה סימני אלימות. זאב גורליק, המשרת במשטרת התנועה בתור מתנדב, נעצר בחשד שרצח אותה. מוקדם יותר, בשעה 03:00 לפנות בוקר הגיע בעלה הנוכחי של המנוחה לתחנת המשטרה בירושלים והודיע שאשתו, עמה הוא מתגורר בשכונת פסגת זאב, נעלמה ולא שבה לביתם. בתחילה הגיעו השוטרים לדירתו של החשוד במעשה, דפקו על הדלת ומשלא היתה תשובה שבו על עקבותיהם. מאוחר יותר, ביצעו איכון טלפוני למכשיר הסלולרי של האישה - שהוביל אותם שוב לדירה בשכונת נווה יעקב הסמוכה.

זאב גורליק. חשוד ברצח (מתוך פייסבוק)

"אחד מהמקרים הקשים שראינו"

כשהגיעו למקום מצאו את גורליק החשוד במעשה מנסה לצאת מהבית ועל ידיו סימני חתכים. הם פרצו פנימה ובתוך המקלחת מצאו את גרושתו מוטלת על הרצפה ללא רוח חיים. השוטרים נדהמו לגלות כי באותה עת שהו בדירה גם אשתו הנוכחית, אולגה, וילדיהם. גורליק עצמו נעצר מיד ונלקח לחקירה. כוחות ההצלה שנכחו בזירת הרצח העידו כי מדובר באחד מהמקרים הקשים שבהם חזו במהלך שנות עבודתם.

"במהלך הלילה קיבלנו קריאה על נעדרת מבעלה שהתקשר למשטרה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט סגן מפקד תחנת המשטרה בשכונת נווה יעקב, רב פקד שי נחמן. "ביצענו פעולות לאיתור הנעדרת, לרבות איכון של מכשיר הטלפון הנייד שלה באמצעים טכנולוגיים, אבל לא הצלחנו לאתר אותה. במהלך אותן פעולות שביצענו הגענו הבוקר גם לדירה של בעלה לשעבר, כאשר מצאנו אותו עם אשתו הנוכחית ועם ילדים קטנים בדירה. ביצענו סריקה בתוך הדירה, ובאמבטיה מצאנו את הגופה". רב פקד נחמן ציין כי לא היה שום רקע או עבר של אלימות בין בני הזוג הגרושים.