בני ישיבה חשודים כי תקפו בלשי משטרה ששוחחו בערבית

חשד לתקיפה בירושלים: שני בלשי משטרה של מרחב מוריה הותקפו על ידי חמישה נערים, תלמידי ישיבת ירושלים לצעירים הסמוכה למרכז הרב בעיר, ונפצעו קל. המשטרה עצרה את אחד מהם ופתחה בסריקות אחר החשודים האחרים במעשה שנמלטו

תקפו את בלשי המשטרה. ארכיון (רויטרס)

דיברו בערבית - והותקפו על ידי בני הישיבה: שני בלשים של מרחב מוריה הותקפו היום על ידי חמישה תלמידים של ישיבת ירושלים לצעירים הסמוכה למרכז הרב בירושלים ואחד מכיווני החקירה שנבדקים הוא שהתקיפה בוצעה על רקע לאומני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השניים, ששהו בסמוך למקום לצורך פעילות מבצעית, שוחחו ביניהם בערבית ואז נתקלו בחבורת התלמידים שיצאה ממבנה הישיבה. החמישה שוחחו עם השוטרים ונכנסו לתוך הישיבה לזמן קצר. כשיצאו ממנה בשנית, כבר אחזו בידיהם מיכלי גז מדמיע - והתיזו אותם על הבלשים ההמומים.

בעוד הם מתיזים את הגז על אחד מהם, השני הותקף באלימות. לאחר מאבק עמם, הצליחו הבלשים לעצור אחד מהם וארבעת חבריו נמלטו מהמקום, ככל הנראה לתוך מבנה הישיבה. אחד מהשוטרים שהותקפו נפצע קל ופונה לקבלת טיפול רפואי. משטרת ירושלים פתחה בסריקות אחר התוקפים וחוקרת את נסיבות האירוע.

באירוע אלים אחר שאירע הבוקר בירושלים, נמצא בשכונת מאה שערים גבר בשנות ה-30 לחייו כשהוא דקור בפלג גופו העליון. האיש, עובד עירייה ממוצא ערבי, נפצע באורח בינוני ופונה לבית החולים "הדסה עין כרם". גם במקרה זה, לא ברור מה גרם לתקיפה. חשודים במעשה טרם נתפסו.