המשטרה תבדוק את הטענות להטרדה מינית מצד עמונאל רוזן

מטרת הבדיקה היא לקבוע האם הטענות שהעלו כמה נשים שעבדו עם העיתונאי הבכיר חוצות את הרף הפלילי. ייתכן שהמשטרה תגבה עדויות מנשים שכבר העידו על הטרדות מיניות. רק אם יוחלט על פתיחה בחקירה מלאה - יזומן גם איש התקשורת להיחקר בפרשה

פרשת עמנואל רוזן מגיעה למשטרה: באגף החקירות הוחלט לפתוח בהליך לבדיקת החומרים שנאספו עד כה בעניינו של רוזן, בעקבות פרסום עדויות שמהן עולה חשד להטרדות מיניות ולהתנהגות בלתי הולמת כלפי נשים שאיתן עבד. מטרת הבדיקה  - לברר האם ישנה תשתית לפתיחה בחקירה פלילית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות זאת, יש לציין כי הדבר אינו אומר בהכרח שבתום הבדיקה אכן תיפתח חקירה שכזו. זאת מכיוון שאף אחת מהנשים לא הסכימה להיפגש עם חוקר ולהעיד בנושא. בדיון שקיים ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ', הגיעו כלל המשתתפים למסקנה כי לא ניתן להתעלם מטענותיהן של הנשים נגד רוזן.

רוזן: "ממתין לבדיקה מהירה ויעילה"

בסוף השבוע הכריז העתונאי הבכיר על יציאה לחופשה מעבודתו בערוץ 10, בעקבות פרסום עדויות על התנהגות בלתי הולמת כלפיי נשים שעבדו עמו, שכללה, על פי הטענות, חיזורים בוטים ואף הבטחות לקידום מקצועי תמורת קיום יחסי מין.

רוזן פרסם הודעה שבה הגיב להאשמות נגדו והציג את גרסתו לדברים. "במשך עשר שנים מתנהל נגדי מאחורי הקלעים ובאינטרנט מסע הכפשות אנונימי, המציג דמות דמיונית שאינה קיימת במציאות: 'עמנואל רוזן המטריד'", כתב. "בשנים האלה לא הייתה כמעט אישה אחת שעבדה במחיצתי, או שהתראיינה אצלי, שלא תושאלה על ידי מארגני הקמפיין המתוכנן האם פגעתי בה או הטרדתי אותה".

"עכשיו, כאשר אגודת העיתונאיות החליטה להוציא את מחול השדים הזה מחושך לאור, אני מברך אותה על כך וממתין בקוצר רוח לבדיקה מהירה ויעילה של הדברים כולם", מסר רוזן. "הגיע הזמן להעמיד במבחן המציאות את חרושת השמועות וההשמצות שלא נבדקה איתי ולא נשאלתי עליה. דבריי מעולם לא נשמעו".