חקירת החשד להתעללות בפנימייה: "היכן היה הסגל?"

פרשת ההתעללות במוסד חינוכי בבקעת הירדן, שבה היו חשודים שלושה בני 16, נראית כנרחבת עוד יותר משדווח תחילה. במשטרה אומרים כי נבדקת מעורבותם של קטינים נוספים, לאחר שמעצרם של השלושה הוארך ביממה: "יש קטינים שסובלים ממצוקות נפשיות קשות כתוצאה מהאירועים האלה". במקביל, ייבדק גם תפקודו של הסגל החינוכי

המשטרה ביקשה הבוקר להאריך בחמישה ימים את מעצרם של שלושת החשודים בהתעללות בחבריהם לספסל הלימודים בפנימייה בבקעת הירדן. בפועל, בית המשפט האריך את מעצרם ביום אחד, אבל במשטרה נחושים וטוענים שמדובר בפרשה נרחבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זו פרשה חמורה", הבהיר פקד מלכה, ראש מחלק נוער במרחב שומרון. "על פניו, מדובר בחשדות מאוד חמורים. יש למצות את החקירה ולהגיע לכל מי שאחראי וכל מי שנפל קורבן כדי שיקבל טיפול. יש קטינים שסובלים ממצוקות נפשיות קשות כתוצאה מהאירועים האלה".

"אנחנו חוקרים ושואלים שאלות כגון 'היכן היו אנשי הצוות?' ו'האם היו מעורבים באירועים?'". הוסיף מלכה. "זה משהו שנבדק".

החשדות: התעללות פיזית, נפשית ומינית

פקד מלכה עדכן כי נחקר גם האם היו מעורבים קטינים נוספים. "בין היתר", אמר, "הדיחו המתעללים את חבריהם לרכוש ולהשיג סמים עבורם ולגנוב עבורם. לגבי המעשים המיניים שבהם הם חשודים - לא מדובר באינוס, אבל מדובר בחשדות לעבירות ברמה של מעשים מגונים".

"קרובי המשפחה של התלמידים שהתעללו בהם התלוננו", סיפר הקצין על תחילת החקירה. "הם החזיקו את הדברים הללו בבטן במשך מספר חודשים ואף יותר. שני קטינים התלוננו באמצעות הוריהם וחושדים שיש קטין נוסף שהיה קורבן להתעללות".

פרקליטו של אחד החשודים, עורך הדין אייל שמחוני, מטעם הסניגוריה הציבורית, טען מנגד כי "בית המשפט העיר על כך שהקטינים לא נעצרו יחד. זה תמוה". עוד ציין, כי "בית הדין היה קרוב לשחררם, אך החליט להשאיר אותם יום נוסף כדי לבדוק את החשדות. עוד מוקדם לדבר בדיוק על החשדות שמייחסים להם".