אחיה של המנוחה חשוד ברציחתה

מוחמד מחאג'נה, בן 29, אסיר המרצה את עונשו, הובא היום פעם נוספת לבית המשפט – הפעם להארכת מעצר בגין חשד כי רצח אמש את אחותו. החשוד יצא לחופשה מן הכלא כדי להשתתף בחתונת אחותו השנייה, והציג את חזרתו לבית הסוהר כאליבי. במשטרה לא משתכנעים וטוענים: הרקע לרצח הוא חילול כבוד המשפחה ומדובר בטשטוש ראיות מכוון

החשוד ברצח אחותו בבית המשפט (פוראת נסאר)

בית משפט השלום בחיפה האריך היום את מעצרו של מוחמד מחאג'נה, בן 29, אחיה של המנוחה שנמצאה אמש ללא רוח חיים בדירתה באום אל-פחם. החשוד הוא אסיר שיצא לחופשה כדי להשתתף בחתונת אחותו השנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה מעריכים כי הרקע לרצח הוא "חילול כבוד המשפחה". החשוד מנגד, מכחיש וטוען שיש לו אליבי. לטענתו, הוא היה אמור להתייצב בשעה 10:00 בחזרה מהכלא, ושאכן הובא על ידי אמו ואחיו לכלא. מחאג'נה הוסיף וטען כי יש מצלמות אבטחה שתיעדו אותו בדרך חזרה לכלא. נציג המשטרה טען בדיון שזה "מסלול אליבי מתוחכם של החשוד", שנבנה כדי לנקות אותו מכל חשד.

השופטת החליטה להאריך את מעצרו עד יום חמישי, וקבעה שהתשתית הראייתית אינה גבוהה.

עורך דינו, סאהר אלפאר, מטעם הסנגוריה הציבורית, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "החקירה בנויה בשלב זה אך ורק על השערות. החשוד הפנה את המשטרה למקומות שיש בהם מצלמות שמראות שחזר לכלא".

בנוסף, הוא מתח ביקורת על המשטרה. "לא ייתכן שבגלל שהנרצחת היא ערבייה, ישר אומרים שהרקע הוא חילול כבוד המשפחה, בלי לבדוק כיוונים אחרים", הצהיר עו"ד אלפאר, "האסיר היה בחופשה והיה בקשר טוב עם המנוחה, כך שמה שהמשטרה מייחסת לו הוא אינו נכון לטענתו".

החשוד מסר את גרסתו במשטרה. מנגד, הוגשה בקשה בהולה על ידי משפחת החשוד לאפשר לו לצאת ולהשתתף בהלוויית אחותו. בית משפט השלום דחה את הבקשה הזו על הסף. גופתה של הנרצחת התגלתה אמש כשבנה יצא אל הרחוב מגואל בדם, והשכנים הזעיקו את בעל הדירה אותה השכיר לאמה של המנוחה. היא נכנסה לדירה ומצאה אותה מתה.