תיפתח חקירה נגד עמנואל רוזן?

למרות העדויות הרבות שמצטברות בימים האחרונים על הטרדות לכאורה של העיתונאי הבכיר כלפי נשים שעבדו איתו, במשטרה מעריכים כי במרבית המקרים אין מוטיבים פליליים. כל עוד לא הוגשה תלונה רשמית, אין בכוונת המשטרה לפתוח בחקירה

בזמן שבימים האחרונים נשמעות עדויות רבות של נשים המספרות על הטרדות מצד העיתונאי עמנואל רוזן, אף אחת מהן לא הוגשה למשטרה כתלונה רשמית - ולכן טרם נפתחה חקירה פלילית. למרות זאת, במשטרה עוקבים בדריכות אחר הפרסומים בנושא ומרכזים את הממצאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על אף הפרסומים הרבים בנושא, נראה כי בשלב זה אין כוונה לפתוח בהליך בדיקה או חקירה של הפרשה, למרות שלמשטרה יש יכולת לפתוח בחקירה פלילית גם ללא תלונה רשמית או עדות שהגיעה לידיה.

בשלב זה נראה כי חקירה נגד עמנואל רוזן תיפתח רק כאשר תוגש תלונה על מעשה בעל מוטיבים פליליים שביצע לכאורה, או לחלופין שיתקבל מידע באמצעות גורם שלישי על מתלוננת שתסכים להעיד. בכל אופן, במשטרה מעריכים כי במרבית המקרים שפורסמו, לא מדובר במעשים פליליים.

רוזן: "ממתין לבדיקה מהירה ויעילה"

לפני יומיים הכריז רוזן על יציאה לחופשה מעבודתו בערוץ 10, בעקבות פרסום עדויות על התנהגות בלתי הולמת כלפיי נשים שעבדו איתו, אשר כללו חיזורים בוטים ואף הבטחות לקידום מקצועי תמורת קיום יחסי מין.

רוזן פרסם הודעה בה הגיב להאשמות נגדו והציג את גרסתו לדברים. "במשך עשר שנים מתנהל נגדי מאחורי הקלעים ובאינטרנט מסע הכפשות אנונימי, המציג דמות דמיונית שאינה קיימת במציאות: 'עמנואל רוזן המטריד'", כתב. "בשנים האלה לא הייתה כמעט אישה אחת שעבדה במחיצתי, או שהתראיינה אצלי, שלא תושאלה על ידי מארגני הקמפיין המתוכנן האם פגעתי בה או הטרדתי אותה".

"עכשיו, כאשר אגודת העיתונאיות החליטה להוציא את מחול השדים הזה מחושך לאור, אני מברך אותה על כך וממתין בקוצר רוח לבדיקה מהירה ויעילה של הדברים כולם", מסר רוזן. "הגיע הזמן להעמיד במבחן המציאות את חרושת השמועות וההשמצות שלא נבדקה איתי ולא נשאלתי עליה. דברי מעולם לא נשמעו".