חשד: ממשיך לגנוב עשרות אלפי שקלים מנשים

לפני כשלוש שנים פורסם בחדשות 2 באינטרנט דבר החשדות נגד רותם מזרחי, תושב רמת גן בן 31, בגין גניבה לכאורה מבנות זוגו, תוך שהונה אותן בנוגע לעברו בשירות המוסד ובשייטת 13. אתמול הוא נעצר שוב בחשד לעבירה דומה - ומעצרו הוארך בחמישה ימים. אחת המתלוננות: "מקווה שיקבל את עונשו"

במפלג הונאה במחוז תל אביב התקבלה בשבועות האחרונים תלונה על ידי תושבת העיר, בת 28, על כך שבחודשים האחרונים הבחינה כי מחשבון הבנק שלה נמשכו כספים בגובה עשרות אלפי שקלים - ללא אישורה או ידיעתה. בתום חקירה קצרה התברר: בן זוגה הוא שחשוד במעשים - ולו אישום קודם בגין עבירות דומות כלפי נשים אחרות. אתמול הוארך מעצרו בחמישה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוקרי המפלג עצרו אתמול את בן זוגה של המתלוננת, רותם מזרחי, בן 31 מרמת גן, שנגדו עומדים חשדות קודמים - שנחשפו כבר לפני כשלוש שנים בחדשות 2 באינטרנט. על פי החשד, הוציא מזרחי מתיקה של בת זוגו את כרטיס האשראי שלה ומשך באמצעותו כסף ממכשירי כספומט. בחודש מרס הוגש כתב אישום המורכב מתלונותיהן של שלוש מתלוננות וכעת הופיעה הצעירה הנוספת שהתלוננה על מעשים דומים.

סגן-ניצב מאיר כהן, מפקד מפלג הונאה במחוז תל אביב, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, כי "לחשוד עבירות קודמות בעבירות דומות. מדובר באדם שפעל ללא מורא במשך שלושה חודשים-ארבעה חודשים, עת התגורר עם הצעירה". קצין המשטרה הוסיף עוד, כי מזרחי נהג לקנות לבת זוגו מתנות ותכשיטים - מבלי שידעה שמדובר בכספה שלה.

"באחד המקרים", ציין סגן-ניצב כהן, "הוא אף הזמין את כל משפחתה לפיקניק - על חשבונה". לדבריו, כשהבחינה הצעירה ברישומי חשבון הבנק שלה, שהסתכמו בגירעון של עשרות אלפי שקלים - הגישה נגדו תלונה במשטרה. עוד ציין כי "החשוד סיפר למתלוננת פרטים רבים שהתבררו כלא נכונים, על עברו בשירות המוסד וכי הוא איש שייטת לשעבר".

"חשוב שנשים נוספות שנפגעו יפנו אלינו"

"החשוד בשנות ה-30 לחייו נוהג להכיר נשים דרך רשת הפייסבוק, הוא שובה את ליבן כשהוא נוהג בדרך כלל להגיד להן שהוא לוחם ביחידות מסווגות, יוצר עמן מערכת יחסים ובשלב מסוים מתחיל להשתמש לרעה בכרטיס האשראי שלהן", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ראש מחלק במפלג הונאה ת"א, רפ"ק גיא ישראלי. "הוא נעצר לפני כחצי שנה לאחר ששלוש נשים התלוננו שהוא גנב מהן בצורות שונות, אז גם הוגש כתב אישום. הוא שוחרר לאחר שניתן בו אמון שיחדל מכך, לאחר זמן קצר יצר מערכת יחסים נוספת עם המתלוננת הנוכחית והוא גנב ממנה תוך שימוש בכרטיס האשראי שלה".

ישראלי מדגיש כי להערכת המשטרה ישנם קורבנות נוספים: "חשוב לנו לפנות לציבור ולקרוא לנשים שנפגעו ממנו לפנות אלינו למפלג הונאה בטלפון 03-6802266".

אחת המתלוננות: "מקווה שיקבל את העונש המגיע לו"

פרקליטו של מזרחי, עורך הדין איתי בן-נון מטעם הסניגוריה הציבורית, אמר כי "מדובר באדם ללא עבר פלילי כשכרגע הוא נחשד בשני מקרים בלבד ובידי המשטרה ראיות כנגד שני מקרים אלה. אין שום אינדיקציה לשום חשד סביר לגבי כל מקרה אחר נוסף. כל ניסיון לקשור אותו למקרים אחרים - הוא חסר אחריות. בכך אנו מסירים את החשד מעברייני מרמה אחרים שביצעו מעשים כלפי נשים אחרות שאותם מנסים להצמיד למרשי".

מתלוננת אחרת הטוענת כי נפגעה ממעשיו של החשוד, קוראת ל"כל מי שעברה חוויה דומה להגיע ולהגיש תלונה במשטרה, על מנת למנוע ממנו לבצע מעשים כאלה בעתיד". היא הוסיפה, כי "סוף סוף המשטרה לוקחת במלוא הרצינות את העבירות הללו שביצע כלפיי וכלפי נשים נוספות. אני מקווה שהוא יקבל את העונש שמגיע לו".

מאז הפרסום הבלעדי בחדשות 2 לפני כשנתיים, הגיעו למערכת עשרות פניות מנשים נוספות הטוענות כי נפגעו ממעשיו של החשוד. חלקן טוענות כי עמדו עמו בקשרים קצרי מועד, כך שלדבריהן לא הצליח לגנוב מהן.