מעצרו של החשוד ברצח אחיו בבת ים הוארך בשישה ימים

בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו של רפי בן שטרית ב-6 ימים, זאת לאחר שאתמול נעצר בחשד שדקר את אחיו למוות ונמלט. במהלך חקירותו טען בן שטרית שהודה בביצוע הרצח, כי דקר את אחיו מתוך אקט של "הגנה עצמית"

בתום דיון ממושך האריך בית משפט השלום בת"א את מעצרו של רפי בן שטרית בשישה ימים, לאחר שאתמול נעצר בחשד שדקר למוות את אחיו בן ה-50. מחקירת המשטרה עולה בן שטרית ביצע את המעשה בבמהלך ויכוח שפרץ בין השניים במכולת שכונתית ברחוב ניצנה שבבת ים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביממה האחרונה הודה בן שטרית בפני חוקרי המשטרה בביצוע המעשה, ושטח את גרסתו להשתלשלות האירועים. לדבריו, הוא לא ביצע רצח וכל מעשיו נבעו מתוך הגנה עצמית, זאת מאחר וחש מאוים בידי אחיו.

במהלך הדיון התברר כי בזירת הרצח נמצאה סכין, אך זו ככל הנראה, לא שמשה את בן שטרית לביצוע הרצח. לדברי סנגורו, עו"ד יקי קהן, הסכין שאותרה בזירה שימשה את אחיו של בן שטרית בכדי לאיים עליו.

אחותם של השניים סיפרה לחדשות 2 באינטרנט בתום הדיון כי "זה אירוע קשה - אתה נחצה לשניים. זאת פשוט טרגדיה משפחתית". האחות גם ביקשה להדגיש מה היה מצבם של השניים, הרוצח והנרצח - "חשוב לומר שהמצב לא היה פשוט, אחי שנרצח היה בעייתי, הוא היה אלכוהוליסט ונהג להשתמש בסמים, ואילו רפי הוא לא רוצח".

"פעלתי מתוך הגנה עצמית", בן שטרית וסנגור (חדשות 2)

אתמול בשעות הבוקר הוזעקו צוותי מד"א למכולת ברחוב ניצנה בעקבות דיווח על רצח. הפרמדיקים מצאו בכניסה למקום גבר מוטל על הרצפה שותת דם עם פציעות דקירה בפלג גופו העליון. הם ביצעו בו ניסיונות החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותו. בן שטרית החשוד בדקירה נמלט מהמקום, וכוחות גדולים של משטרה פתחו בסריקות נרחבות אחריו, עד שנלכד בדירה בבת ים. החשד הוא כי הרקע לדקירה הוא סכסוך כספי סביב עסקת רכישת רכב.

קרובת משפחה סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי הנרצח הגיע לביתו של בן שטרית "ועשה שם בלגן". לדבריה, במהלך הוויכוח רץ הנרצח הביתה, נטל סכין וחזר לזירת הרצח. היא הוסיפה כי החשוד ברצח פעל בניסיון להגן על עצמו.

זירת הרצח בבת ים (רענון צור)

מיד אחרי הרצח הגיעו לבית ההורים קרובי משפחתם של האחים המומים וכואבים. מחוץ לבית חנה רכב המאזדה שככל הנראה הוא המקור לסכסוך בין האחים. האח החשוד ברצח יובא הערב לדיון בהארכת מעצרו הערב.