חשד: זייפו חצי מיליון שקלים ביום

לאחר חקירה סמויה וממושכת, פשטה המשטרה על מבנה שהפך למעבדה מתוחכמת לזיוף כספים. במשטרה מעריכים כי במעבדה ניתן לזייף מאות אלפי שקלים בכל יום. 5 חשודים, בהם אישה אחת, נעצרו בחשד שהיו חברים ברשת לזיוף מטבעות

אילוסטרציה (חדשות 2)

הדפיסו כסף - ונתפסו על חם: המשטרה פשטה אתמול (ראשון) על מעבדה מתוחכמת לייצור מטבעות מזויפים ועצרה חשודים בזיוף. השוטרים גילו כי המעבדה הדפיסה מאות אלפי שקלים ביום במטבעות של עשרות שקלים, ועל פי החשד הזייפנים גם הפיצו את התוצרת המזוייפת. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יחידת להב 433 במשטרה עצרה את החשודים בתוך המבנה בו הוקמה מעבדה לייצור המוני של מטבעות מזויפים. החוקרים טוענים כי החשודים החלו "להציף" את השוק הישראלי עם המטבעות המזויפים שיוצרו בקצב של כחצי מיליון שקלים ביום. במעבדה נתפסו מכונה לייצור, גלופה, חלקים מכניים וחומרי גלם שיכולים לשמש להכנת מטבעות רבים. כמו כן מצאו החוקרים מטבעות מזויפים ברמות גימור שונות.

הפשיטה על המעבדה הגיעה לאחר חקירה סמויה בה נחשפה תכניתם של החשודים. מהחקירה עלה חשד כי החבורה, שכוללת ארבעה גברים ואישה מהמרכז בשנות ה-30 וה-40 לחייהם, ערכה מספר ניסיונות לגבי "אמינות" המטבעות וניסו למכור אותם.

בעקבות ממצאי החקירה הסמויה, נתפסו בפשיטה שני חשודים "על חם" בזמן שהם מייצרים מטבעות, ולאחר מכן נעצרו שלושה חשודים נוספים שלדברי המשטרה שייכים לאותה רשת זיוף מטבעות.

"הממצאים והתפיסות מעלים חשד כי מדובר במעבדה עם אמצעים טכנולוגיים לייצור המוני של מטבעות, אשר על פי הערכות יש בהם כדי להגיע לתפוקה של כחצי מיליון מטבעות ביממה", הוסיפו במשטרה - שם הזהירו מהנזקים האפשריים של החדרת המטבעות המזויפים לשוק בכמות כה גדולה. החשודים נכלאו בתום חקירתם ויובאו היום לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון.

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv