חשד: סחר בסמים לפיצוציות והחזיק אמצעי לחימה

אחרי תחקיר "אולפן שישי", נמשך המאבק בתופעת הסמים הנמכרים בצורה חוקית בחנויות ודוכנים. גבר בן 34 נעצר לאחר שבחיפוש בביתו בכפר ארם נמצאו 300 שקיות של סמים סינטטיים, אמצעי לחימה ועשרת אלפים ש"ח במזומן. במשטרה חושדים כי הסוחר העביר את הסמים לממכר ברחבי הארץ

הסמים שנמצאו בחיפוש בבית (דוברות מחוז ש"י)

המלחמה ב"סמי הפיצוציות" נמשכת. גבר בן 34 נעצר בכפר ארם הסמוך לירושלים לאחר שעל פי החשד סחר בסמים הנמכרים לפיצוציות בישראל. כמו כן נמצאו בביתו אמצעי לחימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המעצר בוצע אחרי פעולות בילוש ומודיעין שערכו שוטרי תחנת בנימין. השוטרים נאספו ליד ביתו של החשוד ובשעת כושר נכנסו פנימה. בחיפוש שערכו בדירה מצאו 300 שקיות של סמים סינתטיים, אמצעי לחימה ועשרת אלפים שקלים במזומן.

בנוסף מצאו בבית אריזות ריקות ומדבקות ששימוש את החשוד כפי הנראה לזיוף מותגים נפוצים של "סמי פיצוציות" - כך שייראו כאילו מדובר היה בחומר חוקי. בתום החיפוש החשוד, המוכר למשטרה, הועבר לחקירה.

נושא "סמי הפיצוציות" עלה לאחרונה לכותרות בעקבות תחקיר "אולפן שישי" שהציג את התופעה בה נמכרים סמים לנערים בחנויות ברחבי הארץ באופן חוקי. העבריינים מצליחים להערים על המשטרה, על הרשויות, ומהנדסים את החומרים האסורים כך שניתן יהיה למכור אותם בגלוי. לאחר התחקיר פשטו שוטרי משטרת תל אביב על עשרות חנויות לממכר סמים שפעלו בעיר באופן בלתי חוקי. המוכרים שהיו נעצרו ונלקחו לחקירה, בעלי חנויות דומות ששמעו על דבר הפשיטה סגרו את בתי העסק ונמלטו.

הדיו של התחקיר נמשכו כאשר בישיבת הממשלה התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לסוגייה. נתניהו סיפר כי פנה באופן אישי לשר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ וביקש ממנו לפעול בנושא. הוא הודיע כי צוות משימה מיוחד בראשות השר, יחד עם שרת הבריאות יעל גרמן, יוקם במיוחד לטיפול בנגע. "אני מצפה לקבל הצעה לפעולה תוך חודש ימים", הדגיש נתניהו והתחייב: "אנחנו ננקה את הרחובות שלנו מסמים שנועדו לילדים".