צפרדעים ארסיות נתפסו במכס בנתב"ג

משלוח של 30 צפרדעים ארסיות ונדירות מהולנד נתפס במכס בנמל התעופה בן גוריון השבוע, בעקבות מידע מודיעיני. מדובר בצפרדעים שאינן גדלות בארץ ועשויות לגרום לנזק אקולוגי רב. המשלוח ושני החשודים הועברו לטיפול רשות הטבע והגנים

הצפרדעים שנתפסו (רשות הטבע והגנים)

הברחה ארסית: עובדי המכס בנמל התעופה בן גוריון איתרו לפני כיומיים משלוח של 30 צפרדעים ארסיות, שמחירן נע בין 50 ל-120 אירו לצפרדע. אצל עובדי המכס התקבל מידע על חשוד שמתכוון להבריח לישראל בעלי חיים ימיים, והם עקבו אחריו במערכת ביקורת גבולות ואיתרו אותו כשחזר מהולנד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות המידע, אותרו החשוד ואחד משני הנוסעים הנוספים על טיסה מאמסטרדם. אנשי המכס עקבו אחר השניים בדרכם למסלול הירוק, ואז נערך עליהם חיפוש שבמהלכו נמצאו מספר קופסאות שהכילו את הצפרדעים - שמיועדות לאספנים בארץ.

זן ארסי שיכול להביא לנזק אקולוגי (רשות הטבע והגנים)

מבדיקה שערכה רשות המסים עם רשות הטבע והגנים, עולה כי מדובר בצפרדעי חץ שאינן גדלות בארץ ועשויות לגרום נזק אקולוגי רב אם יגיעו למאגרי המים, ובכלל זה פגיעה קשה במאזן הביולוגי של עשרות בעלי חיים מימיים, חלקם בעלי חיים מוגנים. "יבוא ארצה של בעלי חיים כאלה אסורה לפי חוק", נמסר מרשות המסים.

שני החשודים וכן משלוח הצפרדעים, נתפסו והועברו להמשך טיפול רשות הטבע והגנים, שהעבירה דיווח על ההברחה לאינטרפול, כחלק מקבוצת עבודה בינלאומית בה חברה רשות הטבע והגנים, שעוסקת בסחר לא חוקי בחיות בר.