נהג המשאית שגרם לתאונה בנשר בביהמ"ש: "מבקש סליחה מהמשפחות"

הנהג שגרם לתאונה הקשה בשבוע שעבר שבה נהרגו 6 בני אדם שוחרר מבית החולים והגיע לדיון בהארכת מעצרו. עם כניסתו לאולם הדיונים ביקש מחילה משפחות ההרוגים. המשטרה: נשלל חשד כי הרקע לאומני. בתום הדיון שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים

בדיוק שבוע אחרי התאונה הקטלנית בנשר, שוחרר היום מבית החולים נהג המשאית שעל פי החשד גרם לתאונה הקשה, בה נהרגו שישה בני אדם. עם שחרורו מבית החולים הובא הנהג לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בחיפה, שם הוחלט לשחררו בתנאים מגבילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנהג ג'מאל אבו סיאם, תושב רהט בשנות ה-30 לחייו, היה מאז התאונה במעצר בתנאי אשפוז. התיישב על ספסל הנאשמים כשהוא נראה חלש, עייף ונעזר בהליכון לאחר בשבת האחרונה עבר ניתוח בגבו.

עם כניסתו לאולם הדיונים ביקש הנהג סליחה מפני משפחות הרוגי ופצועי התאונה. תוך כדי הדיון, כשבני משפחתו לצידו, החל ג'מאל אבו סיאם למרר בבכי. במהלך דיון הארכת המעצר המשטרה הודיעה כי נשלל החשד הראשוני, שלפיו התאונה נגרמה בכוונה תחילה מתוך מניע לאומני.

זירת התאונה הקטלנית (SOB הפקות אירועים)

הערכה: התאונה נגרמה בשל מטען עודף במשאית

עורך דינו של הנהג החשוד ביקש לאפשר לאבו סיאם חלופת מעצר בבית בן דודו במקום בבית הסוהר, והבהיר כי מרשו עשה את מירב המאמצים כדי להזהיר אנשים שהיו ברחוב לאחר שהבין כי איבד את בלמי המשאית. בית המשפט קיבל את הבקשה והורה לשחררו לביתו ברהט בתנאים מגבילים עד ה5 במאי - תחת פיקוח של בני משפחתו.

בנוסף, הורה בית המשפט כי הנהג החשוד יתייצב לחקירה בכל עת שיידרש ואסר עליו ליצור קשר עם מנהלי החברה שבה הועסק ועם המחצבה שבה העמיס את המטען של המשאית. "אציין שאין מחלוקת אודות התוצאות הטרגיות עד מאוד של תאונת הדרכים שהתרחשה. ייתכן ובבוא היום ובאם יוגש כנגד החשוד כתב אישום, הוא יצטרך ליתן את הדין בגין אחריותו", הבהיר השופט בתום הדיון.

מחקירת המשטרה הראשוני עלה כי הסיבה לתאונה, שבמהלכה הידרדרה המשאית ומחצה מכוניות והולכי רגל, היא מטען חורג שהוביל לתקלה בבלמים או לאיבוד שליטה. ככל הנראה, על המשאית הועמס מטען יתר של לפחות 10% של חלוקי נחל.

המשאית הפוגעת - שברה את קיר הבטון (קוסטה גרישוקוב)

 17 עבירות תנועה קודמות

לנהג המשאית, שנפצע בעצמו באורח בינוני בתאונה הקשה, נרשמו בעבר 17 עבירות תנועה. במשטרה בדקו גם חשד לרשלנות בשל תחזוקה לקויה של המשאית.

התאונה המחרידה התרחשה ביום רביעי שעבר, סמוך לשעה 16:00, אז התקבלו במוקדי ההצלה דיווחים על כך שמשאית שנסעה מנשר לכיוון מחלף יגור וככל הנראה איבדה את הבלמים - פגעה במספר כלי רכב שעמדו ברמזור אדום. באירוע נהרגו 6 בני אדם, ונפצעו 15, מתוכם אחד במצב קשה והשאר במצב בינוני-קל.

תאונה קטלנית בנשר – הסיקור המלא:

שישה הרוגים בתאונת דרכים בנשר

עדי ראייה לתאונה בנשר: "זה נראה כמו זירת פיגוע"

מד"א: "מספקים מנות דם לבתי החולים"

החשד המרכזי: התאונה נגרמה בשל מטען יתר במשאית

נהג המשאית: תושב רהט בשנות ה-30 לחייו

שני בני דודים נהרגו בתאונה: "גם במותם היו ביחד"

בני משפחות ההרוגים: "שהנהג ייקח אחריות, הרג 6 נפשות"