חשד: הכו קשישים וגנבו את כספם

מטפלת סיעודית ואמה נעצרו בחשד שבמשך שנים הגיעו לבתיהם של קשישים עריריים, קנו את אמונם - ואז השפילו, התעללו והכו אותם. במקביל, גנבו רכוש וכסף. חלק מהקשישים סובלים מחרדות ונותרו חסרי כל

הותרה לפרסום פרשה מזעזעת של התעללות ועושק קשישים: חוקרי משטרת תל אביב עצרו אם ובתה, שעל פי החשד נהגו לגנוב את כספם של קשישים החיים בגפם, חלקם ניצולי שואה, תוך שהן מתעללות בהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודשים האחרונים ערכו שוטרי ימ"ר (יחידה מרכזית) תל אביב, בפיקודו של ניצב משנה גדי אשד, חקירה סמויה שבסיומה נעצרו אתמול מטפלת סיעודית בת 27 ואמה בת 53. על פי החשד פעלו השתיים במשך מספר שנים לאתר קשישים סיעודיים, לרכוש את אמונם ולגזול את רכושם. האם ובתה, שעבדו כמטפלות וסייעות, נהגו לגזול כספים ונכסים מהקשישים תוך שהן משפילות ומכות אותם.

בין הקשישים שנפלו קורבן למעשי השתיים גם ניצולי שואה המקבלים קצבה וקשישים סיעודיים המתקיימים מקצבת ביטוח לאומי. על פי החשד פעלו השתיים להעביר לרשותן מכספי הקצבה, תוך שהן משאירות את הקשישים חסרי כל - עד למצב של קיבוץ נדבות.

"פגיעה אכזרית וחסרת לב בקשישים"

סגן ניצב ניסים דאודי מימ"ר תל אביב שניהל את החקירה סיפר כי במקרה אחד לקחו השתיים, על פי החשד, קשיש לטיול עם כל המשפחה שלהן בבית מלון באילת. החופשה הזו עלתה לקשיש 80 אלף שקלים. במהלך החופשה קנו השתיים תכשיטים על חשבונו. במקרה נוסף הן שכנעו את אחד הקשישים להעביר על שמה של הבת את דירתו.

"במהלך החקירה נמצאו ראיות המעידות על כך כי מדובר בדפוס פעולה שיטתי לפגיעה אכזרית וחסרת לב בקשישים חסרי הישע, תוך שהשתיים מנצלות את מוגבלותם ומצוקתם", אומרים בהמשטרה. עוד דווח כי מצבם של חלק מהקשישים הידרדר מאוד ואחדים מהם אף ביקשו לאשפז את עצמם על מנת להימלט מהאם ובתה.

בין היתר מצאו החוקרים כי נרשמה פעילות בכרטיס אשראי של ניצול שואה שעשקו השתיים על פי החשד, למרות שהקשיש נפטר כבר לפני חצי שנה. מדובר בחקירה שהתקיימה במשך חודשים ארוכים ובמהלכה אחד מהקורבנות נפטר. מי שהפנה את תשומת לב המשטרה לדבר היה ארגון התומך בניצולי שואה, שהעביר לקשיש סכום כסף קבוע ורק עכשיו גילה שהקשיש נפטר.