חוקרי המשטרה שוקלים: הריגה או גרימת מוות לנהג המשאית

המשטרה תבקש להאריך את מעצרו של נהג המשאית שהביא למותם של 6 בלי נוכחותו בשל אשפוזו. החוקרים עוד לא החליטו אם לייחס לו עבירה של הריגה או גרימת מוות ברשלנות. בדיר אל אסד ואכסאל נערכים להלוויות

בכפרים דיר אל אסד ואכסאל בצפון מנסים לעכל היום את הבשורה הקשה על מותם של שישה בני אדם, תושבי הכפרים, שנהרגו בתאונה הדרכים הקשה אתמול בנשר. במקביל, במשטרה ממשיכים לחקור את נהג המשאית הפוגע, שמעצרו יוארך הבוקר ללא נוכחותו בשל אשפוזו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש המועצה האזורית אכסאל, עורך הדין דראושה עבד אל-סלאם, סיפר על התחושות הקשות של התושבים ביום שלאחר התאונה הקטלנית שגרמה למותם של הנער חמד דראושה, בן 14 שנהרג יחד עם דודו, ריאד דראושה בן ה-45 שהותיר אחריו 5 ילדים ואישה. "הם היו מטובי בנינו", סיפר על ההרוגים. "אבל כבד נפל על הכפר".

בשני הכפרים הצפוניים נערכים ללוויות שיתקיימו היום בצהריים. ראש המועצה הבהיר כי בשלב זה לא מפנים בכפר את הכעס כלפי הנהג הפוגע. "אנחנו לא עסוקים בו או בסיבות לתאונה", אמר לחדשות 2 באינטרנט. "אנחנו משאירים למשטרה לחקור את מה שקרה שם, אנחנו עסוקים בלקבור את בנינו".

טרגיה בנשר, הרוגי התאונה (חדשות 2)

ובינתיים פרטים חדשים מחקירת המקרה מתגלים. עדי ראייה שהיו בזירת התאונה סיפרו לחוקרי המשטרה שהנהג פתח את החלונות בשעה שהמשאית הידרדרה בירידה התלולה וזעק לעובדים ושבים לזוז מהדרך.

הנהג, בן 30 מרהט, עדיין מאושפז בבית החולים בני ציון בחיפה תחת אבטחה צמודה. גם בני משפחתו, מלבד קרוב אחד לא הורשו להתקרב למיטתו. הדיון בעניינו ייערך היום בבית משפט השלום בחיפה בהיעדרו בגלל מצבו הרפואי.

סנ"צ נועם בגאנסקי, ראש מדור תאונות דרכים באגף התנועה, אמר הבוקר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי התאונה לא נגרמה בהכרח בגלל מטען יתר. "למשאית יש את היכולת המכנית לבצע את הירידה התלולה גם עם משקל יתר", הסביר קצין המשטרה.

תאונה קטלנית בנשר - הסיקור המלא:

שישה הרוגים בתאונת דרכים בנשר

עדי ראייה לתאונה בנשר: "זה נראה כמו זירת פיגוע"

מד"א: "מספקים מנות דם לבתי החולים"

נהג המשאית: תושב רהט בשנות ה-30 לחייו

שני בני דודים נהרגו בתאונה: "גם במותם היו ביחד"

בני משפחות ההרוגים: "שהנהג ייקח אחריות, הרג 6 נפשות"