הותקפה בבריכת המלון: "בגלל כיסא"

בישראל של שנת 2013 כל מה שצריך כדי להיות מותקף בצורה קשה הוא לשבת על הכסא הלא נכון - את העובדה העצובה הזאת גילתה לפני שבועיים מעיין זמיר שהוכתה בבריכת המלון בו שהתה באילת. "עשרות אנשים היו במקום ולא עשו דבר", סיפרה

מעיין זמיר (צילום מסך: ערוץ 2)

מכת האלימות בישראל מרימה פעם נוספת את ראשה המכוער: צעירה בשנות ה-30 לחייה הותקפה בבריכה במלון באילת בו שהתה - רק בגלל שהתיישבה על כיסא של אחד מנופשי המלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקרה החל בשעות הבוקר לפני כשבועיים, אז ירדה הצעירה, מעיין זמיר, מחדר המלון לבריכה כדי ליהנות מהשמש הדרומית. היא התיישבה על כיסא שנראה פנוי - אך תוך שניות ספורות התנפל עליה אחד האורחים בבעיטות ובאגרופים, מבלי לתת כל הסבר למעשיו. "הייתי בהלם, לא יכולתי להגיב", סיפרה בתוכנית "העולם הבוקר" של רשת.

רק כשהיא פגועה ומושפלת זעק לעברה האיש שהיא יושבת על כסאו, אך מראה האישה המוטלת על הקרקע לא מנע ממנו להמשיך במעשיו. גם עשרות האנשים שהיו עדים לאירוע לא מצאו לנכון לעזור לצעירה המותקפת. "אני לא מאשימה אותם", סיפרה היום. "כולם מפחדים מסיטואציות כאלה של אלימות".

מבין ההמון במקום, רק אדם אחד נחלץ לעזרתה. "היה שם אזרח צרפתי שהיה היחיד שניסה לעזור לי", שחזרה מעיין שבאותו שלב כבר הצליחה להימלט ממנו ולהסתתר בין עשרות האנשים ששהו בבריכה.

מעיין הבחינה כי התוקף נשאר לשבת וליהנות במקום כאילו לא קרה דבר. היא צלצלה למשטרה והזעיקה גם את אנשי האבטחה של המלון. "עקבתי אחריו תוך כדי שדיברתי עם המוקד המשטרתי, הוא הבחין בי ונתן לי עוד בוקס לפנים", סיפרה.

בשלב הזה מעיין ניסתה לראשונה להגן על עצמה ולהכות חזרה את האיש אבל כוחה לא עמד לה. התוקף נמלט מהמקום דרך מדרגות החירום של המקום אך שב למלון מספר שעות לאחר מכן. הוא עוכב לחקירה ושוחרר זמן קצר לאחר מכן. "אני רק לא רוצה שהתיק הזה ייסגר בגלל חוסר עניין לציבור", אמרה היום הצעירה שלא מצליחה להשתחרר מאירועי אותו יום.

במשטרת מרחב אילת אישרו את פרטי המקרה ואמרו כי עיכבו את החשוד לחקירה בחשד לתקיפה הגורמת חבלה. "בחקירתו הודה החשוד חלקית במעשה התקיפה, ומסר גריסתו לאירוע", אמרו במשטרה. "בתום החקירה הוא שוחרר בתנאים מגבילים. תיק החקירה עדיין מתנהל, ובהמשך תתקבל החלטה בדבר העמדתו של החשוד לדין".