צפו: כך פעלו השודדים הסדרתיים

זו הייתה סדרה של מעשי שוד מזויין שחזרו על עצמם בסניפי בנקים בכל רחבי הארץ - בכל פעם שלל של עשרות אלפי שקלים. אחרי עבודת בילוש הצליחה המשטרה לשים את ידיה על חברי הכנופיה. כך זה עבד

בשבוע שעבר הובאו חברי כנופייה, שעל פי כתב האישום שהוגש נגדם, אחראים לביצוע סדרת מעשי שוד מזוינים בשנה האחרונה באיזור המרכז. בתיעוד שהגיע לידנו ניתן לראות כיצד פעלו - שלב אחרי שלב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לסניף בנק אחד הגיעו שניים מהם רכובים על אופנוע. אחד מהם נכנס פנימה עם אקדח שלוף, חבוש בקסדה, והשני ממתין בחוץ. בתוך הסניף השודד דורש מהפקידה ההמומה למלא את התיק בכסף מזומן. פחות מחצי דקה, והשודדים כבר לא שם. הם נמלטים מהסניף עם עשרות אלפי שקלים.

על פי צוות החקירה המיוחד של מרחב השפלה, המוח והמנהיג של הכנופייה הוא אלכסנדר אורזלין, בן 24 מרחובות. לפי כתב האישום, הוא החליט היכן לשדוד, מי יספק את המודיעין ויביא את כלי המילוט.

אבל הוא לא הסתפק בכך. נראה שאורזלין היה גם מבצע בפועל. כך הוא תועד, בשיטה הרגילה, בסניף בנק ברחובות: שולף את האקדח מול פני הפקיד, שממלא את התיק בכסף. ואז החבורה נעלמת אחרי עוד שוד מוצלח. כך קרה גם בסניף דואר. אלכס נכנס, מוציא באיומי אקדח את הלקוחות ודורש מהפקידה את השקית עם כסף. תוך שניות נמלט, עם הקטנוע שממתין לו בחוץ.

חובשים קסדה, חמושים באקדח (חדשות 2)

חברתו של אלכס מכחישה בינתיים את כל המיוחס לו. "הוא לא עומד בראש שום כנופיה כזאת. הם בכלל לא מכירים אחד את השני". גם אמו של אחד החשודים טוענת - "אני בשוק. הבן שלי לא עושה דבר כזה". אבל חוקרי מרחב השפלה חושבים אחרת. הם התחקו אחר הכנופיה מעל חצי שנה עד שהצליחו לאסוף מספיק ראיות ולשבור את אחד מהם.

הסכום שנשדד טרם ידוע, וגם הכסף עצמו לא נמצא, אבל החוקרים מעריכים שמדובר במאות אלפי שקלים. בית המשפט המחוזי בלוד האריך את מעצרם עד תום ההליכים לבקשת הפרקליטות.