חסידי הרב ברלנד נפגשו עם דומראני

התנהלותו של הרב אליעזר ברלנד תוארה בתקופה האחרונה במשטרה כעבריינית לכל דבר. כעת הוא חסידיו מספקים לכך עדות נוספת - כשנפגשו במרוקו, בה מסתתר הרב, עם איש העולם התחתון שלום דומראני. 19 מחסידיו כבר נסעו לחבור אליו, ועוד 30 צפויים לנסוע בקרוב

הרב ברלנד אותר במרוקו (חדשות 2)

חסידיו של הרב אליעזר ברלנד, שמבוקש לחקירה בישראל, נפגשו במרוקו עם העבריין שלום דומראני. 19 חסידים של הרב ברלנד, שחשוד בעבירות מין ודרוש לחקירה ביחב"ל, נסעו אליו למרוקו במהלך סוף השבוע. הקהילות היהודיות במרוקו, שהתוודעו רק לאחרונה לחשדות העומדות נגד הרב בישראל, שוקלות כעת את המשך צעדיהן בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשדה התעופה של קזבלנקה נפגשו חסידיו של הרב עם אחד מבכירי העבריינים, שלום דומראני, שלאחרונה מרבה לשהות במרוקו. על פי אחד החסידים, דומראני אף נחלץ לסייע להם לאחר שנקלעו למצוקה כספית. בכוונת הקבוצה הזאת לשהות במרוקו לפחות חודש.

נפגש עם חסידי הרב ואף סייע להם. דומראני (חדשות 2)

קבוצה נוספת של 30 מחסידיו של הרב ברלנד, מתכוונת לנסוע אליו למרוקו עם בני משפחותיהם בשבוע הבא. אנשי הקהילות היהודיות בערי מרוקו לא ידעו עד סוף השבוע שעבר על החשדות שמיוחסים לרב ברלנד בישראל ועל התלונות שהוגשו נגדו. בעקבות המידע שהתפרסם כאן, בחדשות 2, הם שוקלים כעת מה לעשות בנידון.

הרב אותר במרוקו רק בימים האחרונים

הרב צולם בשבוע שעבר במרקש, ובמהלך השבת הוא היה בקזבלנקה. למרוקו הוא הגיע במפתיע משוויץ, בניגוד לתכנית המקורית לחזור לישראל. אחד היתרונות הבולטים של מרוקו מבחינת ברלנד היא שאין לה הסכם הסגרה עם מדינת ישראל. הרב אליעזר ברלנד הוא ראש ישיבת "שובו בנים", אחת הישיבות הגדולות ביותר בירושלים, ואחד ממנהיגי חסידות ברסלב. נגד הרב מתנהלת בחודשים האחרונים חקירה ביחב"ל בחשד להטרדות מיניות ולאונס.

לפני כחודש וחצי הרב ברלנד מיהר לעזוב את הארץ ונסע לארצות הברית. אז, הוא המשיך לשוויץ, שם הוא פגש את עורך דינו יעקב ויינרוט. לאחר מכן הוא נסע גם למרוקו, בה נראה שהוא שוהה כעת.

בתוכנית המקורית הרב היה אמור לשוב לישראל בתחילת השבוע שעבר. עם זאת, אחד מאנשיו אמר לחדשות 2 כי הרב יחזור אולי רק בעוד חודש. הרב ברלנד יודע על החקירה נגדו, הוא מודע לכך שברגע שהוא ינחת בנמל התעופה בן גוריון הוא ייעצר.