ראש עיריית עכו על ניסיון החיסול: "נחצו כאן קווים אדומים"

שמעון לנקרי מנסה עדיין להתאושש מניסיון החיסול שלו, ממנו ניצל על פי רופאיו "רק בנס". חבריו לשלטון המקומי מתייצבים מאחוריו והודיעו על שביתת מחאה ביום ראשון הקרוב. בראיון לערוץ החדשות דרש לנקרי מהממשלה לתת גיבוי לראשי הרשויות: " אנחנו נמצאים בקו ראשון מול הפשיעה"

ראש עיריית עכו שמעון לנקרי מנסה בימים האחרונים להתאושש מניסיון החיסול ששרד לפני כשבועיים ומהאשפוז הארוך בבית החולים. "מיום ליום אני מתחזק ומשתפר", הוא אמר היום בראיון לערוץ החדשות, רגע לפני שחבריו לרשויות המקומיות מקיימים שביתת מחאה ביום ראשון הקרוב בעקבות הפגיעה בו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מעלות תרשיחא הפנה היום מכתב מיוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר הפנים הנכנס גדעון סער, שבו דרש התייחסות לניסיון החיסול בעכו, ודיון בעניין בישיבת הממשלה הקרובה.

"בשנים האחרונות ישנה עלייה דרמטית בהיקף ובעוצמת האלימות המופנית כלפי ראשי רשויות מקומיות", כתב בוחבוט בפנייתו, "ומאידך, נדמה כי עולם כמנהגו נוהג. ישנה בקרבנו התחושה כי אין אנו מקבלים את הגיבוי הטבעי והדרוש מן הממשלה".

בעקבות ניסיון ההתנקשות בלנקרי ציין בוחבוט כי "למרות החלטת השרים, לפני כשנה, על תקצוב מיידי לאבטחת ראשי רשויות מאויימים, משרד האוצר נמנע מלמלא את הנחיית הוועדה ומסרב להעביר את תקציבי האבטחה".

לנקרי: "לא יכולתי להעלות דבר כזה על הדעת"

"יותר לא נשב ונמתין לפעולת הממשלה בסבלנות", הבהיר בוחבוט, "לא נחכה שיירצח ראש עיר בישראל ולא נאפשר לעבריינים לתפוס את השלטון ולהפוך את ישראל למערב הפרוע. ביום ראשון הקרוב, ה-7 לאפריל 2013, בין השעות 10:00-12:00 בבוקר, נצא כולנו לשביתת מחאה בשל אזלת היד של המערכת". בוחבוט הוסיף כי הוא "פונה בבקשה דחופה להעלות את הנושא לסדר יומה של ישיבת הממשלה הקרובה".

במקביל העניק היום ראש עיריית עכו שמעון לנקרי ראיון לערוץ החדשות עם שחרורו מבית החולים. "אני מלא אופטימיות", הוא התייחס תחילה לסיכויי ההחלמה שלו. "קצת שברים בצלעות, הריאה קרועה, יש הצטברות של נוזלים מתחת לריאה ואנחנו בטיפולים. אבל אלוהים חס על חיי".

באשר לסימנים שקדמו למעשה הבהיר לנקרי: "לפני המקרה לא יכולתי להעלות על דעתי כזה דבר. תמיד יש איומים. זו כבר פעם שלישית שיש התרעות כאלה ואחרות, אבל כל זה במסגרת מה שמקובל בעולם הפשע - מקובל שלא לחצות את הגבול. הפעם כששני רוצחים, בשעה אחת בלילה מגיעים אליך כדי לחסל אותך זה כבר סיפור אחר שדורש התייחסות אחרת. צריך להבין שנחצו קווים אדומים שלא ראינו כמותם מעולם. היו איומים, זריקות רימונים, אבל לא ככה לבוא באישון לילה".

לנקרי בזמן האשפוז (חדשות 2)

"כנראה שאתחיל להסתובב עם מאבטחים", אמר לנקרי. "אף פעם לא לקחתי כאלה כי מדובר בעליות כספיות גבוהות ולא רציתי שזה ייפול על הציבור. זה כי אתה לא רואה ממש את הדברים. אתה אומר - מה כבר יכול להיות? קצת יפנצ'רו גלגלים. אתה יוצא נגדם כל הזמן והם מפסידים מאות מיליונים, ואתה לא לוקח בחשבון שיום אחד זה גם יבוא לך בנפשך".

"אני מצפה מהממשלה תבין שראשי ערים הם נבחרי ציבור ונמצאים בקו ראשון מול הפשיעה וגורמים נזקים אדירים לאותם פושעים", התייחס ראש עיריית עכו לשביתה הצפויה. "הרצון היה להחליף את השלטון בשלטון פשע, לקראת הבחירות המקומיות. לא סתם באו אנשים, כבר לפני חודש התלוננתי שעוקבים אחריי. כמובן שמי שעקבו אחריי מדובר בארגון שיש לו מטרות, שרוצה באמת לשנות לטובתו את כל מה שעשינו נגדו בעשר השנים האחרונות ללא מורא וללא פוחד, ואנחנו נמשיך את המלחמה. מה שמצופה מהממשלה זה שתבין שמי שנמצא בקו הראשון זה אנחנו - וצריך לגבות אותנו. אין לנו ציפייה מעבר לזה".

"מה שכן, מה ששלמה אומר, זה נכון. ראשי ערים לא מאובטחים מספיק, אני לא שמתי לב לזה עד עכשיו. אבל עכשיו כשקרה מה שקרה ואתה סובל מגופך אתה מבין שיש דברים בגו, לא בעלמא, וכמו שנפצעת והגעת לבית חולים יכולת גם לא להגיע... ואז מה שהיה קורה בעיר אנחנו יודעים. קרה לנו נס ואנחנו מקווים לצאת עכשיו לדרך חדשה".