הרב החשוד בהטרדה נעלם בחו"ל

ביחב"ל חוקרים כבר זמן רב את פרשת הרב אליעזר ברלנד - ראש אחת הישיבות הגדולות בירושלים, ואחד ממנהיגי חסידות ברסלב. בהתחלה היה אמור הרב לחזור היום, אחר כך נדחתה החזרה ליום ראשון, ועתה מספר אחד מתלמידיו - "הרב יחזור בעוד כחודש". אז לאיפה הרב הנעלם?

מעט מאוד אנשים יודעים איפה נמצא הרב ברלנד בן ה-76 היום, ויש מי שיטען שבתקופה האחרונה הוא מתנהג כמו עבריין נמלט או מבוקש - ומסרב לחזור לארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרב אליעזר ברלנד הוא ראש ישיבת "שובו בנים", אחת הישיבות הגדולות ביותר בירושלים, ואחד ממנהיגי חסידות ברסלב. נגד הרב מתנהלת בחודשים האחרונים חקירה ביחב"ל בחשד להטרדות מיניות ולאונס. זו ככל הנראה הסיבה שבגינה הוא מסרב לחזור לארץ. הרב מדלג בין מדינות, וחוקרי המשטרה אינם יודעים באיזו מדינה הוא נמצא.

לפני כחודש וחצי, כשפרסמנו כאן לראשונה בחדשות 2 את דבר החקירה, הרב ברלנד מיהר לעזוב את הארץ ונסע לארצות הברית. אז, הוא המשיך לשוויץ, שם הוא פגש את עורך דינו יעקב ויינרוט. לאחר מכן הוא נסע גם למרוקו, שם הוא ככל הנראה כבר לא נמצא כיום.

בתוכנית המקורית הרב היה אמור לשוב לישראל היום. אחר כך, נדחתה חזרתו לארץ ליום ראשון. אתמול אמר אחד מאנשיו לחדשות 2 כי הרב יחזור אולי רק בעוד חודש. הרב ברלנד יודע על החקירה נגדו, הוא מודע לכך שברגע שהוא ינחת בנמל התעופה בן גוריון הוא ייעצר. לכן תוהים כולם - האם הרב עוד ישוב לישראל?