תיעוד: רגע אחרי החיסול ברחובות

החיסול אחר הצהריים ברחובות בוצע בלב רחוב הומה אדם, לעיני אנשים רבים ובין עוברי אורח תמימים. רבים מהם נחרדו מקולות הנפץ ומיהרו למצוא את מקורו - אז ראו את שני הצעירים שנפגעו מוטלים על הכביש. אחד מעוברי האורח תיעד את האירוע הזה, דקות ספורות לאחר הירי

תיעוד מיוחד מרחוב הרצל ברחובות בו נורה היום למוות ישראל עמר, בן 26 תושב העיר המוכר למשטרה, ונפגע אדם נוסף מציג את הפחד וההלם שאחז בעוברי האורח התמימים. תחילה נראה כיצד שוטר רודף אחר חשוד אפשרי במעשה, ואחר כך, כיצד התקבצו תושבים ונוכחים סביב מה שהתבררה כגופתו של הנרצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה חוקרים את החיסול שאירע בלב הרחוב הראשי והומה האדם, במיוחד בשעות בו בוצע המעשה. עם זאת, החשוד עצמו במעשה טרם אותר, ובמשטרה מנסים לסרוק אחריו בעזרת מצלמות האבטחה המותקנות ברחוב.

דקות לאחר הירי החל אחד מעוברי האורח ברחוב, שעשה דרכו באוטובוס, לתעד בעזרת מצלמת הטלפון שלו את המתרחש ברחוב. בין היתר ניתן לראות בו את השוטר הרודף אחרי חשוד אפשרי שנמלט מהמקום, וכיצד בינתיים, בזירה עצמה, התאספו עוברי אורח רבים שהביעו הלם וזעם מהמקרה שהתרחש בחוצות העיר.

חיסול לאור יום

על פי דיווחי עדי ראייה, היורה, רעול פנים, יצא ממכונית באמצע הרחוב וירה לעבר השניים. עמר פונה לבית החולים, שם מת מפצעיו. הגבר הנוסף שהיה עמו נפצע קל. הוא סובל מפציע בפלג גופו התחתון והוא הועבר לטיפול בבית החולים.

אחת התושבות המתגוררות ברחוב סיפרה לחדשות 2 על המקרה. "ישבתי בסלון בקומה השלישית, ולפתע שמעתי כארבע יריות", היא תיארה. "נבהלתי, והילדים ניסו להרגיע אותי. הבנתי ישר שזה יריות מהרחוב והתרחקתי מהחלון".

מחקירה ראשונית של ימ"ר מרכז של המשטרה בפיקודו של נצ"מ יגאל בן-שלום עולה כי עמר והאדם הנוסף ישבו מחוץ למספרה בעת שנורו. עדי ראייה ציינו כי היורה נראה נמלט מהזירה. המשטרה פתחה בסריקות אחר היורה ובחקירה, בין היתר של הפצוע בתקרית.