קורבן אונס שוהה באותו המעון יחד עם החשוד בתקיפתה

צעירה הסובלת משיתוק מוחין נאלצת לשהות במעון בצפון הארץ יחד עם מטופל נוסף החשוד שאנס אותה, כך פורסם ב"הארץ". על פי החשד אחד מאנשי הצוות לקח אף הוא חלק במעשה. הורי הצעירה קוראים: "הרחיקו את האיש כדי שהבת שלנו תוכל להשתקם"

"חוסה נאלצה לשהות עם החשוד שאנס אותה", א (SUTTERSTOCK)

אין גבול לאבסורד: צעירה הסובלת משיתוק מוחין, נאלצת לשהות מדי יום עם האנשים שחשודים שאנסו אותה במעון שבו היא מטופלת. על פי הפורסם ב"הארץ" הבוקר, הצעירה המטופלת במעון בצפון הארץ פוגשת מדי יום במטופל אחר ובאחד המטפלים החשודים שהתעללו בה ותקפו אותה מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, הצעירה נלקחה בניגוד לרצונה על ידי המטפל לחדרו של המטופל הנוסף החשוד במעשה, שם נאנסה. סגן מנהלת מחלקת הנשים במעון כתב בדוח שערך לאחר בדיקה רפואית שערך לה, כי היא העידה בפניו שאיש הצוות הפשיט אותה בחדרו של המטופל הנוסף שקיים איתה יחסי מין בניגוד לרצונה.

הוריה של המתלוננת אמרו כי בעקבות המקרה, היא נאלצת להתמודד בכל יום עם הסיוט מחדש. "הדייר במעון, החשוד בתקיפה, מסתובב חופשי באותו המתחם והיא פוגשת אותו מדי יום. היא נתקפת כל פעם מחדש בחרדות איומות בכל פעם שהפרצוף שלו עובר מולה. מנהל המוסד אומר שידיו כבולות אבל אנחנו דורשים כל הזמן: 'הרחיקו את את הבנאדם כדי שהבת שלנו תוכל להשתקם נפשית".

רק לאחר פניית "הארץ" לגורמים הרלוונטיים במעון, התערבה המשטרה והמטפל החשוד בביצוע המעשה הושעה מתפקידו.

המשטרה: "חוקרים את המקרה ביסודיות"

על פי הדיווח, המשטרה חוקרת את המקרה במשך כחודש ימים אך עדיין רחוקה מכדי להגיע לסיומה. במשטרה אמרו כי "אנו ממשיכים לחקור את האירוע באופן מקצועי ויסודי", אך יחד עם זאת סירבו להבהיר מדוע הם מאפשרים למתלוננת ומטופל החשוד להמשיך לשהות באותו מקום.

בנוגע להתמהמהות החקירה, המשטרה ומשרד הרווחה מחליפים האשמות. במשטרה טוענים כי נזקקו לקבלת אישור מרשויות הרווחה לחקור אדם בעל מוגבלות. מנגד, במשרד הרווחה טענו כי עד כה לא התקבלה בקשה מטעם המשטרה לזימון חוקר שבסמכותו לפעול עם בעלי מוגבליות.

כחמישה ימים לאחר האירוע, התייצבו הורי המתלוננות בתחנת המשטרה ודרשו כי תיחקר על ידי חוקרת מתאימה על פי חוק. לטענת ההורים, במשטרה אמרו כי אם ברצונם להמתין לחוקרת, עליהם להמתין שבוע נוסף. בתוך כך, החליטו ההורים לאפשר לשוטרים לחקור את בתם על אף המגבלות שמהן היא סובלת. ההורים אף ציינו כי מאחר וחדר החקירות בתחנת המשטרה אינו נגיש לנכים, נאלצו החוקרים לבצע עבודתם בחדר אחר וחקירת הנערה לא תועדה בווידאו כמתחייב בחוק.

מהמשטרה מסרו בתגובה כי הם "ממשיכים לחקור את האירוע באופן מקצועי ויסודי תוך רגישות לנוכח המעורבים בו. לא נוכל להתייחס פרטנית לשאלות מאחר והחקירה טרם הסתיימה". ממשרד הרווחה נמסר כי "הנושא בחקירת המשטרה ועל פי הנהלים, אנו מנועים מלבצע פעולות במקביל".

מטעמו של מנכ"ל עמותת איל"ן המפעילה את המעון בו טופלה המתלוננת, שמעון צוריאלי, נמסר כי הם "פועלים על פי ההנחיות משני הגורמים. עבר חודש ולא המשטרה ולא משרד הרווחה הנחו אותנו. מדובר בסביבה חלשה הזקוקה כולה לתמיכה וגיבוי בעקבות המקרה".