בריחת סרבן הגט: הערה למפקד יחידת נחשון, 4 סוהרים יודחו

בריחתו של שי כהן מבית הדין הרבני בירושלים לפני פחות מחודש תעלה למפקד יחידת הליוויו נחשון של שב"ס בהערה בתיקו האישי. למפקד תירשם הערה בגין אחריות כוללת, והליכים משמעתיים יינקטו נגד שמונה סוהרים וקצינים נוספים, שארבעה מהם יודחו. ושי כהן? הוא טרם נתפס

מפקד יחידת הליווי נחשון בשירות בתי הסוהר, תת גונדר שרון שואן, יקבל הערה לתיקו האישי בגין אחריות כוללת לבריחתו של האסיר שי כהן לפני פחות מחודש במהלך דיון בבית הדין הרבני בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכך אימץ למעשה נציב שירות בתי הסוהר רב גונדר אהרון פרנקו את ההמלצות שהגישה לו ועדת חקירה שמינה בעקבות בריחתו של האסיר. עוד במסגרת ההמלצות - נגד שמונה סוהרים וקצינים אחרים יינקטו הליכים משמעתיים.

שי כהן לא נתפס עד היום. הוא הוחזק במאסר לאחר שסירב לתת גט לאשתו במשך יותר מ-11 שנים, עד שלפני פחות מחודש, במהלך דיון שהתקיים בבית הדין הרבני במרכז ירושלים, הוא ביקש לצאת לשירותים. אף אחד מארבעת הסוהרים שליוו אותו לא טרח לבדוק אם יש חלון בשירותים ואם ניתן לפתוח אותו.

זירת ההמלטות. בית הדין הרבני בי-ם (מלאני לידמן ג'רוזלם פוסט)

האסיר ברח מחלון השירותים

כאשר כהן שהה בחדר השירותים, הוא סגר את הדלת והצליח לצאת מהחלון אל צינור המרזב בקומה השנייה, דרכו החליק אל החצר האחורית ומשם נמלט לרחוב.

נציב שירות בתי הסוהר אימץ את ההמלצה להדיח מתפקידם את ארבעת הסוהרים מיחידת נחשון ולהעמידם לדין משמעתי. כמו כן יינקטו צעדים מנהליים ומשמעתיים נגד ארבעה קצינים נוספים ביחידת נחשון מדרגת כלאי עד סגן גונדר. ההליכים המשמעתיים יחלו כבר בימים הקרובים.