בן 71 מהרצליה הותקף: "נסע לאט מדי"

עוד מקרה חמור של אלימות: בן 71 הותקף עפ"י החשד בידי שני גברים בני 25 ו-26 לאחר שלטענתם נסע לאט מדי, ולא נתן להם לעקוף. "אחד מהם תקף אותי והפיל אותי לרצפה", הוא סיפר למשטרה, והובהל לביה"ח

"נסע לאט מדי". ארכיון (חדשות 2)

גל האלימות בימים האחרונים נמשך גם הלילה: גבר בן 71 הותקף הלילה בהרצליה בידי שני צעירים בני 25 ו-26 לאחר שלטענתם נסע "לאט מדי". הסכסוך התרחש ברחוב דוד מגן בעיר, ובמהלכו, על פי החשד, אחד הצעירים תקף את הגבר והפיל אותו לרצפה. הצעירים טענו כי הוא לא אפשר להם לעקוף אותו בכביש בזמן שככל הנראה חיפש חניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין הצדדים התפתח ויכוח במהלכו הם עצרו את מכוניותיהם, ואז התלהט הוויכוח. אז חש הנהג המותקף ברע, ולמקום הוזעק צוות של מד"א. הוא הובהל לבית החולים מאיר בכפר סבא, טופל ובמהלך הבדיקות התברר שלקה בלבו. מצבו מוגדר כעת טוב.

שני הצעירים, תושבי רמת גן ותל אביב, נעצרו והבוקר יובאו לדיון בהארכת מעצר בבית משפט השלום בעיר. המשטרה ממשיכה לחקור את המקרה.

תקיפה זו מצטרפת לעוד שורת תקיפות בשבוע האחרון, שגררו גינויים נחרצים מצד המשטרה והממשלה. "מדובר באירועים קשים, אני מגנה אותם ומביע שאט נפש מהם", כתב השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', בעמוד הפייסבוק שלו. "רצף המקרים מעיד על העובדה כי חלקים מסוימים בחברה בישראל אינם מכבדים את האחר, וודאי שלא את אלו שהחברה צריכה להוקיר ולהודות להם יותר מכל - אוכלוסיית הקשישים", הוסיף השר וקרא לנקוט יד קשה ולהביע מעורבות רבה יותר בכל האמור לטיפול בסוגייה.

גינה את התקיפות. אהרונוביץ' (חדשות 2)

"תופעה בזויה שלא נשלים איתה"

ביום ראשון הנחה מפקד מחוז תל אביב של המשטרה, ניצב אהרון אקסול, את כלל המפקדים בשטח לטפל בכל חומרת הדין באירועים אלו - ובמקומות בהם יש ראיות לכך, להגיש כתבי אישום בתוך תקופת המעצר. "אירועי אלימות בכלל ונגד קשישים בפרט, הינם תופעה בזויה שלא נוכל להשלים איתה - כחברה בכלל וכגוף אוכף חוק בפרט", אמר ניצב אקסול. "אין בכוונתנו לעבור על כך לסדר היום".

המשטרה עצרה השבוע חשוד בתקיפת הקשיש עמירם אורון בהרצליה. מעצרו של החשוד, תושב העיר בן 28, הוארך בחמישה ימים. בנוסף, עצרה המשטרה חשוד שהיה מעורב לכאורה באירוע תקיפת ניצול השואה בחולון ביום שישי האחרון. גם מעצרו הוארך עד סוף השבוע.