חג של אלימות: רצח שני תוך שעות

חשד לרצח: גופת גבר בשנות הארבעים לחייו נמצאה בשעות הבוקר המאוחרות במכונית סמוך לכפר ראמה בצפון, כשהוא ירוי בפלג גופו העליון. המשטרה חוקרת את נסיבות המקרה. מוקדם יותר היום דקר גבר בן 39 למוות את אביו באשדוד

החג השני של פסח מסתמן כאלים במיוחד: בתוך פחות מ-12 שעות דווח על שני מקרי רצח, בצפון בדרום. בשעות הבוקר המאוחרות נמצאה גבר במכונית, סמוך לכפר ראמה, כשהוא ירוי בפלג גופו העליון. הרקע לאירוע הוא ככל הנראה פלילי. קודם לכן רצח על פי החשד גבר בן 39 את אביו באשדוד.

סמוך לשעה 11:30 התקבלה במוקד מד"א מרחב אשר הודעה על גבר בן 50 שנמצא ירוי ברכבו, בעליות מכפר ראמה לכיוון בית ג'אן. פרמדיקים העניקו לו טיפול ראשוני ופינו אותו לבית החולים בנהריה, אך בדרך לבית החולים נאלצו לקבוע את מותו.

כוחות גדולים של משטרה הגיעו לזירת הירי וסגרו אותה לתנועה. מחסומים הוקמו ברחבי האזור וסריקות נערכות אחר חשוד במעשה. מהמשטרה נמסר כי הרקע לאירוע עדיין אינו ברור. חקירת האירוע הועברה ליחידה המרכזית של המחוז הצפוני.

לפנות בוקר: בן 39 דקר למוות את אביו

לפנות בוקר הוזעקו שוטרים לדירה באשדוד, שם על פי החשד דקר למוות גבר בן 39 את אביו בן ה-66 ופצע קלות את אמו ואת אחיו. "החשוד נמצא בידינו והחקירה בעיצומה", אמר הבוקר לחדשות 2 מפקד תחנת אשדוד, סגן ניצב נועם שקל. "מדובר היה בזירה קשה וטראגית. בשלב זה הרקע למעשה אינו ברור".

האירוע החל סמוך לשעה ארבע לפנות בוקר, אז על פי החשד התעורר אחד הבנים - ככל הנראה בעל עבר של הפרעות פסיכיאטריות - והחל לדקור את אביו בפלג גופו העליון, לעיני בני המשפחה ההמומים. בשעת הרצח שהו בבית יותר מעשרה בני אדם. לאחר מכן דקר גם את אחיו ואת אמו, בשעה שניסו להגן על האב. השניים פונו לבית החולים במצב קל.

זירת הרצח באשדוד, הבוקר (חדשות 2)
החשוד במעשה מסרב לפי שעה לשתף פעולה עם חוקרי המשטרה, ובשעות הערב יובא לדיון בהארכת מעצרו. גופת האב נשלחה למכון לרפואה משפטית אבו כביר.

שוטר נהרג במהלך מרדף

האני טרודי ז"ל (פייסבוק)
אמש נהרג האני טרודי, שוטר סיור מתחנת קריית שמונה, בשעת מרדף אחר פורצים באזור התעשייה בעיר. במהלך המרדף עלה טרודי על גגון אסבסט שקרס, ונפל מגובה של כחמישה מטרים. הוא פונה לבית החולים במצב קשה מאוד, וכעבור מספר שעות נקבע מותו.

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הביע את תנחומיו למשפחתו של טרודי, ואמר כי "האני היה שוטר ותיק ומוכר בגזרה המזרחית של הגליל. הוא היה שוטר איכותי ומסור אשר דבק במשימתו ובביצוע תפקידו. תנחומיי למשפחתו, יהי זכרו ברוך".

בשעה 16:00 צפויה להתקיים הלווייתו של טרודי ז"ל בכפר סמיע, בנוכחות מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו ומפקד המחוז הצפוני ניצב רוני עטיה.