פרשת הימלטות העציר: רשלנות אפשרה בריחתו של מיכאל ירוסלבסקי

יממה לאחר שנמלט ואותר, עולה מפרטי החקירה כי התנהלות לקויה של אחד מסוהרי הביטחון שליווה את העציר לאשפוז בבית החולים מאיר בכפר סבא - היא שהיוותה עבורו את פתח המילוט. מתברר, כי הסוהר לא שם לב למפתחות האזיקים שנפלו על הריצפה, וכשיצא לשירותים, ניצל זאת העציר - ונמלט

פרשת בריחתו של העציר, מיכאל ירוסלבסקי, אתמול לפנות בוקר: מתברר שרשלנות מביכה של אחד הסוהרים ששמרו עליו - היא שאפשרה את הימלטותו ממיטתו שבבית החולים מאיר בכפר סבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מתברר, כי בעת שאושפז ירוסבלסקי במוסד הרפואי - שהו עמו היו שני סוהרים חמושים, כשהוא כבול באזיקים למיטה ביד אחת וברגל אחת. בהליך מקובל, ישן אחד הסוהרים על מיטה סמוכה כשחברו נותר ער. בשלב מסוים, כך מפרטי החקירה, התלונן העציר על תחושת נימול בידו האזוקה.

כשהחליף הסוהר את האזיק לידו השנייה - נפלו המפתחות על הרצפה, והוא לא הבחין בכך. כפי הנראה, ירוסבלבסקי דווקא כן הבחין בכך - וחיכה לשעת כושר. בשלב מסוים, כשיצא הסוהר לשירותים - לקח האסיר את המפתחות, השתחרר מכבליו ומיהר אל איש הביטחון שישן - ונטל את נשקו האישי. בכך הפך לגורם הדומיננטי בחדר ואילץ את הסוהרים לכבול האחד את השני - ונמלט מהמקום.

כוחות גדולים של משטרה ושירות בתי הסוהר הוקפצו למקום ופתחו בסריקות אחר האסיר הנמלט. לאחר כשעתיים, בסיוע המסוק המשטרתי, נתפס ירוסלבסקי בסמוך לכביש מספר 4 והוחזר למעצר. בשירות בתי הסוהר הקימו ועדת חקירה לבדיקת נסיבות האירוע.

בריחת העצירים: נציב שב"ס יאמץ מסקנות אישיות חמורות

נציב שב"ס אימץ מסקנות חמורות. כהן (מלאני לידמן ג'רוזלם פוסט)

זו הפעם השנייה החודש שבה נמלט אסיר מידי שירות בתי הסוהר - שי כהן, שפוט אזרחי בדין סרבנות גט, נמלט בזמן דיון בעניינו בבית הדין הרבני בירושלים, ולא נתפס עד היום. כהן ברח כשביקש לצאת לשירותים, וכשהותר לו ניצל את ההזדמנות וקפץ מהחלון שבקומה השנייה. בתוך כך, הודיע נציב שירות בתי הסוהר כי החליט לאמץ את מסקנות ועדת הבדיקה שהוקמה בנושא - והן יפורסמו ביום שלישי בשבוע הבא.

המסקנות האישיות הכי חמורות יהיו נגד ארבעה סוהרים - אנשי יחידת נחשון, שליוו את שי כהן. יחד עם זאת, צפויים להיפגע בעלי תפקידים נוספים ביחידה, ובכלל זה - נזיפה או הערה אישית לתיקו של מפקד היחידה, תת-גונדר שואן שרון. נוסף על כך, מתכוון נציב שב"ס לאמץ מסקנות אישיות חמורות גם בפרשת העציר ירוסלבסקי, לא רק נגד שני הסוהרים ששמרו עליו - אלא גם נגד בעלי תפקידים נוספים בבית המעצר הדרים.